Vilniuje investuoja tarptautinis viešbučių tinklas „CHOICE HOTELS“

vilnius

Į Naujamiestyje pradėtą statyti viešbutį Norvegijos bendrovė SELVAAG. Naujasis viešbutis, kuris iškils Mindaugo gatvėje, turės 200 ekonominės klasės kambarių, o bendra projekto vertė siekia apie 30 mln. Lt, iš kurių apie 25 proc. finansuojama iš ES struktūrinių fondų.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau viešbučiai grįžta į Vilnių, – spaudos ir investuotojų susitikime sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas. – Krizės laikotarpiu buvo keletas viešbučių, kurie virto gyvenamaisiais butais, bet tas laikas jau praeityje. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu bus sumažintas nekilnojamojo turto mokesčio tarifas apgyvendinimo ir maitinimo paskirties objektams. Vietoj 0.8 proc. jis bus 0.5 proc. nuo pastato mokestinės vertės. Tikimės, kad tai bus paskata, kuri padės atpirkti investicijas. Beje, šiuo metu kalbamės ir su kitais investuoti Vilniuje suinteresuotais viešbučiais.”

Statybos darbai prasidėjo 2011 m. birželį, o pirmą klientą planuojama priimti iki 2012 m. pabaigos. Viešbutis yra pirmasis naujo mišrios paskirties kvartalo Mindaugo gatvėje plėtros etapas. Užsienio investuotojai neapsiribos viešbučio plėtra, šalia jo bus vystomas gyvenamųjų ir komercinių pastatų kompleksas, kurio bendras plotas bus daugiau nei 18 tūkst. kv.m, o bendra investicijų suma sieks apie 50 mln. Lt. Visą mišrios paskirties nekilnojamojo turto projektą numatoma įgyvendinti per artimiausius 5 metus.

„Investuototojai įsitikinę, kad Naujaimiesčio kvartalas turi daug neišnaudoto potencialo: patogi inžinerinė ir socialinė infrastruktūra, besikuriančios jaunos aktyvios bendruomenės, kurios siekia šią Vilniaus dalį atgaivinti ir padaryti sostinės kultūros centru“, – sako bendrovės „Selvaag LT“ generalinis direktorius Egidijus Damulis.

„Kuriame aukštų standartų šiuolaikinį viešbutį. Šiuo metu Osle vienam mūsų viešbučių jau galima užsiregistruoti jūsų mobilaus telefono pagalba ir to paties telefono pagalba galite atsidaryti viešbučio duris. Jūs pasiunčiate sms žinutę ir durys atsiveria.“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė „Nordic Choice Hotels“, viceprezidentas Thomas Westergaardas. Anot jo, viešbutis orientuotas į sezoninius turistus, konferencijas ir šiuolaikinius keliaujančius verslininkus, kurie yra pavargę nuo standartinio pasaulio viešbučių interjero, perkrauto aptarnaujančio personalo dėmesio ir galybės restoranų, sporto klubų ir kitų paslaugų viešbutyje.

„Tai nebus pigiausias, nebus ir brangiausias viešbutis Vilniuje, maždaug 20 proc. pigesnis nei nei didysis „Radisson“ viešbutis. Vasarą planuojame daugiau konferencijų ir turistų iš Europos. Norime pritraukti modernius verslininkus, atvykstančius į Vilnių, kuriems nereikia paslaugų visą parą, kazino, trijų restoranų ir pan. Tai gyvenimo būdo pakeitimas tiems, kurie daug keliauja“, – kalbėjo T. Westergaardas.

„Nordic Choice Hotels“ pagal „Choice Hotels International“ pagrindinę franšizės sutartį, šiuo metu valdo 170 viešbučių Skandinavijos ir Baltijos šalyse „Comfort“, „Quality“ ir „Clarion“ pavadinimais. „Choice Hotels Iternational“, kuriai priklauso daugiau nei 6 tūkst. viešbučių 35 šalyse, remiatis „MKG Hospitality“ viešbučių pasaulinių tinklų 2011 m. reitingu, užima šeštą vietą tarp dešimties didžiausių pasaulyje, tarp kurių „Intercontinental Hotels Group“, „Hilton Worldwilde“, „Marriott International“, „Accor“ ir kt.

Leave a Reply