Verslo Procesų Valdymo Praktika 2011

verslo procesai

Verslo procesų valdymo tematika yra aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Spalio 26 dieną, Vilniuje, Crowne Plaza viešbutyje įvyks konferencija „Verslo Procesų Valdymo Praktika 2011“.

Įvairiuose informacijos šaltiniuose publikuojami pastebėjimai, kad Lietuvos organizacijos, lyginant su užsienio organizacijomis, dirba neefektyviai. Tai parodo ir pagrindiniai ekonominiai rodikliai.

Šis pastebėjimas ypač aktualus dabartinio ekonomikos nuosmukio metu, kada daugybė organizacijų stengiasi restruktūrizuoti savo veiklą ir išgyventi krizės laikotarpį. Dauguma tiek valstybiniame, tiek komerciniame sektoriuje taikomų restruktūrizavimo būdų – darbuotojų atleidimai, algų mažinimas, investicijų stabdymas – leidžia pasiekti tik trumpalaikį teigiamą efektą, bet dažnai turi ilgalaikes negatyvias pasekmes. Nemažą dalį organizacijų tokios krizės paskatina iš esmės peržiūrėti savo veiklą, aiškiai įvardinti tikslus bei nustatyti, kaip juos pasiekti su sumažėjusiais resursais. Pasaulinėje organizacijų vadybos praktikoje didesnio našumo dažnai pasiekiama taikant verslo procesų valdymą, kurio suvokimas ir taikymas Lietuvoje dar nėra brandus. Tokią vadybos praktiką tik pradeda taikyti stambios, dažniausiai užsienio investuotojų valdomos organizacijos: bankai, telekomunikacijų įmonės, stambūs statybos darbų rangovai, gamybos organizacijos. Tačiau verslo procesų valdymas neabejotinai svarbus ir smulkioms bei vidutinio dydžio organizacijoms.

Dažnoje organizacijoje nėra aiškaus supratimo, kokius verslo procesus ir kaip ji vykdo. Tai stipriai riboja organizacijos gebėjimus užtikrinti paslaugų ar gaminių kokybę, analizuoti procesų vykdymo rezultatus bei kaštus ir, remiantis analizės duomenimis, optimizuoti procesus, siekiant geresnių rezultatų.

Verslo procesų modeliavimo kalba BPMN (Business Process Model and Notation) yra pakankamai jaunas, tačiau jau labai plačiai naudojamas standartas verslo procesų aprašymui. BPMN kalbą vysto organizacijų susivienijimas OMG (Object Management Group). OMG taip pat pasiūlė ir verslo procesų valdymo brandumo modelį, apibrėžiantį penkis brandumo lygius:

  • Pradinis, kuriame taikoma nenuosekli vadyba, paremta asmeninėmis darbuotojų savybėmis.
  • Valdomas, kuriame taikoma darbo vieneto vadyba, panaudojanti pasikartojančias praktikas ir jų pagrindu apibrėžianti skyrių ir darbuotojų kompetencijas, atsakomybes, darbo taisykles.
  • Standartizuotas, kuriame jau pradedama taikyti procesų vadyba, reikalaujanti apibrėžti ir reglamentuoti verslo procesus, siekiant kokybiškai teikti paslaugas ar gaminti produktus.
  • Nuspėjamas, kuriame atsiranda pajėgumų vadyba, naudojanti kiekinės vadybos praktikas – kaupiami ir analizuojami verslo procesų vykdymo duomenys, kurias remiantis galima prognozuoti ateities rezultatus, simuliuoti naujus modelius bei vertinti pokyčių įtaką.
  • Naujovių diegimas, kuriame vyksta pokyčių vadyba, taikanti nuolatinio gerinimo praktikas – verslo procesai yra reguliariai peržiūrimi ir keičiami, siekiant geresnių rezultatų.

Nepaisant to, kad modeliavimo kalba yra labai paplitusi, vis dar trūksta rekomendacijų, kaip pasirinkti tinkamą procesų struktūrą, kokį vardų stilių pasirinkti, kaip pateikti išsamų ir tuo pačiu gerai suprantamą procesų vizualizavimą ir aprašymą.

Konferencijoje bus pristatomi  ne tik teoriniai, bet ir praktiniai pranešimai apie verslo procesus ir jų valdymą. Konferencijos tikslas – praktinė nauda kiekvienam dalyviui, nesvarbu kokio dydžio ar kokioje srityje dirbančią įmonę jis atstovauja.

Viena iš VPVP 2010 metų prezentacijų – „Verslo procesų modeliavimas: nuo dažniausių klaidų link geriausių praktikų“ buvo išversta į anglų kalbą ir ją įtraukė pripažintos pasaulyje verslo procesų modeliavimo knygos “BPMN 2.0 Handbook“ leidėjai. Ši prezentacija, be knygos, buvo priimta ir į tris labai žymias verslo procesų konferencijas – Business Process Management Conference Europe 2011, Business Analysis Conference Europe 2011  bei Business process forum.

Konferencijos programa:

9:00-9:20 AtidarymasDr. Darius Šilingas, No Magic Europe, UAB

Verslo procesų valdymo metodai

9:20–9:50 Su kuo tai valgoma? Skirtingų procesų tobulinimo metodų apžvalga ir palyginimas
Tadas Žibūda ir Dr. Rita Rekašiūtė Balsienė, UAB “ORGANIZACIJŲ VYSTYMO CENTRAS”
9:55–10:25 Lengva pradėti, bet sunku pasiekti rezultatus Audrius Vasiliauskas, UAB “TOC sprendimai”
10:30–11:00 Procesinis valdymas – evoliucinis požiūris – nuo metodų iki kultūros; tikslas, priemonė ir halo efektas (privataus ir viešojo sektoriaus patirtis)
Juozas Mikulis, UAB “PricewaterhouseCoopers”
11:00–11:20 Kavos pertraukėlė

Verslo procesų specifikavimas

11:20–11:50 Veiklos procesai – valdininkų priešas ar draugas?
Jonas Skardinskas, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija.
11:55–12:25
Verslo procesų specifikavimas: trumpalaikis vs. ilgalaikis požiūris
Aura Paulikienė, UAB “OMNITEL”
12:30–13:00 Procesų, vykstančių didelėse organizacijose, klasifikavimo patirtis
Evaldas Darškus, “Swedbank”, AB
13:00–14:00 Pietūs viešbučio restorane

Verslo procesų optimizavimas

14:00–14:30 UAB “Kauno vandenys” 12 procesų perkėlimas į e-erdvę
Vytautas Petrauskas, UAB “Kauno vandenys”
14:35–15:05 Kodėl verslo procesų automatizavimas ne visada duoda gerų rezultatų?
Airidas Laugalis, UAB “Sprendimų idėjos”
15:10–15:40 Kaip išvengti pavojų ir išlošti perduodant verslo proceso valdymą išorei?
Darius Jonaitis, UAB “BPO House”
15:40–16:00 Kavos pertraukėlė

Verslo procesų valdymo nauda

16:00–16:30 Procesų valdymo patirtis: tikslai, raida ir apimtys
Deimantė Mitkuvienė, MAXIMA LT, UAB
16:30–17:30
Diskusijų sesija: Kokio tipo organizacijoms aktualus verslo procesų valdymas?

Dažnai manoma, kad verslo procesų valdymas aktualus tiktai didelėms organizacijoms. Taip pat yra susidariusi nuomonė, kad tam tikrus verslo procesų valdymo metodus lengviau pritaikyti specializuotame sektoriuje, pavyzdžiui, Lean metodika dažniausiai siejama su gamyba, CMMI su programinės įrangos inžinerija ir pan. Dar kita nuomonė, kad verslo procesų valdymas “žudo” kūrybiškumą. Ar tai tiesa? Su kviestiniais ekspertais aptarsime, kaip gauti naudos iš verslo procesų valdymo įvairaus tipo organizacijose bei, kada šio metodo taikyti neverta.

Moderatorius: Dr. Darius Šilingas, No Magic Europe, UAB

Kviestiniai ekspertai:
  • Aurimas Pautienius, ISM Executive School
  • Žilvinas Jančoras, Všį. “Global Innovation Studio”
  • Vidmantas Skodžius, UAB “Efektyvūs sprendimai”
  • Daina Čiūdarienė, LR Ūkio ministerija
17:30 Diskusijos prie vyno taurės viešbučio restorane Horizontai

Konferenciją organizuoja No Magic Europe. No Magic®, Inc kompanija buvo įkurta 1995 metais. 1996 metais No Magic programavimo padalinys įsikūrė  Kaune. 1998 metais kompanijos programuotojai Kaune sukūrė pirmąją „MagicDraw®“ versiją. Dabar „MagicDraw“ yra pasaulinį pripažinimą pelniusi programinės įrangos, techninės įrangos sistemų, organizacijos architektūros ir  verslo analizės profesionalams skirtas modeliavimo ir projektavimo įrankis. „MagicDraw“ naudoja daugiau nei 100000 vartotojų visame pasaulyje (licencijų parduota daugiau nei 80 šalių). No Magic Europe klientų sąraše – didžiausios pasaulyje finansinės institucijos („Citigroup“, „Credit Suisse“, „JP Morgan“, „ABN AMRO“, „Barclays“), automobilių gamybos lyderiai („BMW“, „Rols-Royce“, „Ford“, „Volkswagen“), aeronautikos kompanijos („Boeing“, „Lockheed Martin“,“NASA“) ir kitos, puikiai žinomos kompanijos, tokios kaip „IBM“, „Siemens“, „DHL“, „Shell“. Lietuvoje kompanijos produktais bei paslaugomis naudojasi „ERP“, „Omnitel“, „Alna“ ir kt.

Leave a Reply