Verslo idėjos prisikvietimas

verslo idejos

Verslo idėjos nebuvimas – tai viena iš kliūčių (bet ne pagrindinė!) pradėti verslą. Kiekvienas mąstantis žmogus sugeba generuoti idėjas, tačiau biznio aplinkoje vertingas ne tik svajonių mastas, bet ir sugebėjimas išskirti perspektyvią idėją nuo nevykusių. Tai padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų. Toliau rasite kelis praktinius patarimus, kaip prisikviesti pelningo verslo idėją.

1. Idėja ateina, kai jos ieškai. Žiūrėdami kiną, apsipirkinėdami, skaitydami, bendraudami – visada turėkite omenyje, kad jūs esate pelningos verslo idėjos paieškos etape. Genialios mintis gali ateiti iš bet kurios veiklos ir iš neveikimo taip pat!

2. Leiskite sau pabūti laisvu ir kūrybingu. Laisvu – nuo įkyrių minčių apie darbą, prasimaitinimą, rūpesčius. Kūrybingu – nes kai kurios idėjos gali pasirodyti neįmanomomis, neteisingomis, bevertėmis, tuo tarpu „pasukus“ jas truputį kitu kampu, atrasite taikymo sritį.

3. Tyrinėkite poreikius ir problemas. Ko nori moteris? Apie ką svajoja paauglys? Ko tikisi verslininkas? O ko trūksta jums pačiam? Kokia paslauga praverstų?

4. Užrašinėkite visas jus aplankusias idėjas. Nesvarbu, kad jos neatrodo genialios! Visko atsiminti neįmanoma, o po kiek laiko peržiūrėjus užrašus, tikrai atrasite kabliukų, nuo kurių įgyvendinimo galima pradėti vystyti verslą. Pvz., jei idėjos aplanko jus prieš miegą, šalia lovos laikykite užrašų knygelę, jei „Eurika!“ norisi sušukti lauke, įrašykite į telefoną ar diktofoną.

5. Pristatykite idėją, kalbėkite apie ją. Žinoma, klausytoją pasirinkite patikimą – tokį, kuris neįžeis aršia kritika, nepasisavins idėjos kaip konkurentas. Stenkitės paaiškinti idėjos esmę, trūkumus ir privalumus, įgyvendinimo eigą. Pokalbio metu išgryninsite savo sumanymo silpnas vietas bei tobulinimo kryptis.

6. Kurkite idėją kaip genijus. T.y. naudokite visą didžių kūrėjų metodų gausybę: vaizduokite, transformuokite, grupuokite, skaidykite į dalis, atraskite ryšius, kombinuokite, junkite, išryškinkite prieštaravimus ir netgi žaiskite!

7. Nagrinėkite panašius produktus. Kūryboje lyginimasis arba plagiatas beprasmis. Piešti kaip Dali arba rašyti kaip Doil tikrai nebūtų meniškumo lygis. Versle gi labai naudinga susipažinti su jau realizuotomis idėjomis bei jas įvertinti. Ko jiems trūksta? Iš to gali gimti jūsų biznio idėja.

Inga Verterė

http://verslogalia.lt

Leave a Reply