Uždarąsias akcines bendroves jau galima steigti internetu

akcines_bendroves_internetu

Teisingumo ministerija ir VĮ Registrų centras atveria galimybę steigti ir registruoti populiariausios formos uždarąsias akcines bendroves internetu. Taip asmenys galės greitai ir patogiai atlikti visas įmonės steigimo procedūras, nevarstant Registrų centro ir notarų biuro durų.

Internetu registruojamos uždarosios akcinės bendrovės, kurias steigia vienintelis steigėjas, pasirenkantis tipinius bendrovės įstatus ir įmonės buveinę jam nuosavybės teise priklausančiame nekilnojamame turte. Vienintelį akcininką turinčios uždarosios akcinės bendrovės šiuo metu sudaro apie 50 proc. visų Lietuvoje registruotų UAB ir yra dažniausiai pasitaikanti pastaraisiais metais steigiamų įmonių forma.

Visas nesudėtingos uždarosios akcinės bendrovės steigimo ir registravimo procedūras įmonės steigėjai gali atlikti Registrų centro savitarnos sistemoje adresu www.registrucentras.lt/savitarna/. Prieš steigiant įmonę internetu, registruojamos uždarosios akcinės bendrovės pavadinimą reikia iš anksto rezervuoti Juridinių asmenų registre – nuo š.m. sausio tai taip pat galima padaryti internetu.

Internete užpildžius visus duomenis, bendrovės steigimo elektroninius dokumentus sugeneruos pati informacinė sistema, o steigėjas juos turės pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu sertifikatu (el. parašu).

Bendrovės steigėjams nuo šiol nebeteks lankytis notarų biure ar Registrų centre, tačiau vis dar išlieka būtinybė apsilankyti pasirinktame banke ir atidaryti įmonės atsiskaitomąją sąskaitą. Tiesa, spausdintų dokumentų bankui nešti nereikės – automatiškai sugeneruotą ir steigėjo elektroniniu parašu pasirašytą bendrovės steigimo aktą Registrų centras pasirinktam bankui perduos saugiu elektroninio ryšio kanalu.

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, galimybė internetu registruoti bendroves yra dar vienas žingsnis asmenis apsunkinančių bei daug laiko užimančių administracinių procedūrų atsisakymo link, taip gerinant verslo sąlygas bei skatinant jo plėtrą. „Nuo šių metų sausio jau yra sudarytos galimybės steigti internetu individualias įmones, dabar atveriame galimybę elektroniniu būdu steigti ir populiariausias bendroves. Elektroninių paslaugų sistema ir toliau bus tobulinama, siekiant užtikrinti, kad ribojančių išimčių būtų kuo mažiau, o kuo daugiau veiksmų būtų galima saugiai, greitai ir patogiai atlikti internetu“, – sako R. Šimašius.

Nesudėtingos uždarosios akcinės bendrovės steigimas ir registravimas internetu yra vienas iš Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo Juridinių asmenų registravimo elektroninės paslaugos (JAREP) sukūrimo projekto etapų.

One thought on “Uždarąsias akcines bendroves jau galima steigti internetu

  • 2010-11-04 at 8:11 pm
    Permalink

    šaunu. Kuo mažiau popierizmo, tuo bus visiems geriau.

Leave a Reply