Tadas Grabliauskas: Pigūs opcionai. Nauda ar šnipštas?

doleris

Skaitant straipsnius ar asmenines nuomones forumuose daugelis pradedančiųjų investuotojų kalba, kaip jiems patinka sudaryti pigius ateities sandorius (opcionus), manydami, jog tai puiki ateities investicija. Galima lengvai suprasti jų troškimą lengvai praturtėti, nes opcionų kaina yra proporcinga akcijų kainos tendencijai. Pigios akcijos gali būti puiki investicija, nes per trumpą laiką jų vertė gali išaugti keleriopai – tačiau tai ne visada galioja opcionams.

Pigūs liginti su kuo?

Kai kas nors teigia sudarysiantis nebrangų ateities sandorį, turi galvoje, jog kaina yra maža. Pavyzdžiui, sudarydami 25$ sandorį už vienetą, jie mano, jog kažkokiu būdu „vagia pinigus iš rinkos“. Nors ir kaip tai gražiai skambėtų, realiame gyvenime tokie sandoriai turi vos 20% tikimybę atnešti Jums pelno.

investicijos opcionas

Kaip matome iš pavyzdžio, sandorių kainos nėra lyginamos su istoriniais duomenimis ar gauta informacija apie tiriamo vieneto likvidumą rinkoje. Vien todėl, kad sandorio varianto kaina žema – nereiškia, jog jis yra pigus. Kita vertus, jei sandorio kaina aukšta – nereiškia, jog tai bus gera investicija taipogi.

Kaip sumažinti riziką?

Jei jau pradėjote galvoti apie naujų sandorių sudarymo strategiją, būtina pasirūpinti reikiama informacija, turėti tinkamas ir naudingas ataskaitas apie analizuojamą objektą.  Negailėti laiko tyrimui ir aklai neinvestuoti į 25$ (ar ekvivalentu kita valiuta) sandorius ir nešvaistyti savo investicinio turto.

Numatomas kintamumas prieš istorinį

Daugelis prekybininkų, tirdami sandorių kainos tendencijas naudoja Numatomo Kintamumo ar, trumpiau, IV indikatoriaus teikiamus duomenis. Visi indikatoriaus pateikti duomenys rodo, kokią įtaką rinka turės pasirinktai akcijai ateityje.

Aukštas IV rodiklis asocijuojasi su brangiais ateities sandoriais, tačiau signalizuoja, jog rinkoje vyrauja baimė, kuri kelia kainas dėl galimos rizikos grėsmės. Žemas IV rodiklis signalizuoja apie pigius ateities sandorius ir rodo apie rinkos neapsisprendimą ir/ ar “persotinimą”.

investicijos opcionas

Numatomas kintamumas atvaizduos rinkos tendencijas pasirinktai akcijai ir jos kryptį artimiausiu metu. Kadangi istorinį kintamumą galima lengvai suformuoti, jo duomenis bus galima lengvai sulyginti su numatomo kintamumo duomenimis ir padaryti tikslesnes išvadas.

Reikia atminti, jos rinka nesielgs būtent taip, kaip jūs to norite nors istoriniai aktyvų grafikai yra Jūsų naudai. Viskas priklauso nuo analizės ir tikimybių taikymo. Tik laikui bėgant ir tinkamai prisiimta rizika nuves pelno link.

Parengė Tadas Grabliauskas

Leave a Reply