Tadas Grabliauskas: Ne viskas auksas, kas auksu žiba

auksas

OZ Minerals bendrovė įvykdė visus sau keliamus reikalavimus per pastaruosius metus ir pareiškė stulbinamą faktą, jog vario gamyba jiems yra ženkliai pelningesnė nei aukso.

Vienas iš vadovų, Terry Burgess sakė, jog OZ Minerals tikslas buvo pagaminti nuo 100’000 iki 110’000 tonų vario per 2011 metus bei stengtis įgyvendinti planus, iškasant 185’000 – 205’000 uncijų aukso.

“Rezultatai, apie kuriuos mes šnekame išliks, kaip mūsų pagrindinis tikslas”, T. Burgess pasakojo analitikams. “Tačiau gali įvykti nemažai pakeitimų, jei aukso kasyba turės įtakos išgaunamo vario kiekiui”.

“Aukščiausias prioritetas išlieka vario rūdos gavyba”.

Vario gavyba, bemaž, keturis kartus pelningesnė nei aukso, lyginti dabartines žaliavų kainas rinkoje bei jų išgavimo sąnaudas.

OZ Minerals pagrindinius darbus atlieka Prominent Hill kasyklose Pietų Australijos regione. Taip pat aukso ir vario ieškojimo darbai atliekami ir Kambodžoje.

Kompanija savo biudžete turi 750 mln. JAV dolerių sumą grynaisiais. Ir kaip T. Burgess sakė, kompanija ieško perspektyvų, kaip būtų galima padidinti akcininkų kapitalą.

“Mes ir toliau ieškome galimybių”, pasakojo jis.

Tuo tarpu, kompanija netiki ir nelaukia, kad federalinė valdžia apmokestins juos pasiūlytu  išmetamo anglies dvideginio mokesčiu, kurį privalėtų mokėti už sudeginamą kurą, naudojamą sunkvežimių bei ekskavatorių.

Tačiau jie tikisi padidinti metinį pelną nuo 7 mln. JAV dolerių iki 10 mln. JAV dolerių, jei šis pasiūlymas įsigalės tik kitų metų liepos mėnesį. Visa tai susiję su augančiomis pasaulinėmis degalų kainomis.

OZ Minerals 2010 metų pelnas sudarė 586.9 mln. JAV dolerių. Bendrovė taip pat minėjo, jog bent 200 mln. JAV dolerių bus įnešta į biudžetą pardavus akcijas rinkoje.

Šiuo metu, įmonės akcijų kaina yra 13.06 JAV dolerio už vienetą.

Tadas Grabliauskas  www.investsmart.eu

Leave a Reply