Tadas Grabliauskas: Nauja revoliucija ekonomikos ir investicijų padangėse

dollar

Po daugybės laiko ir straipsnių skaitymo, manau, suradau tokią valiutą, kurią kitos valstybės vertina, kaip JAV dolerio priešingybę šiuo laikotarpiu – “anti-dolerį”.

Skirtingai nuo aukso, “anti-doleris” gali būti panaudotas ir didinant jau turimas investicijas. Kokia tai valiuta greitai sužinosite.

Bet pirmiausia, kodėl Jūs turėtumėte susidomėti šiuo mistiniu “anti-doleriu”?

Jungtinės vastijos turi kelių dešimtmečių skolinimosi ir švaistymo patirtį. Blogiausia tai, jog šiuo metu, tai yra blogiau kaip niekada. Vyriausybė turi skolintis beveik pusę to, ką išleidžia. O pinigų politika ir toliau spausdina pinigus kaip pamišusi, stengdamasi skatinti ekonomikos judėjimą (netgi jei jie suteikia jai tokius absurdiškus pavadinimus, kaip “kiekybinio lengvinimo”).

Jei pinigų kiekis auga, bet už tą pačia suma tegali nusipirkti panašų kiekį, tai jau infliacija, kuri pasireiškia skirtingoje vietoje, skirtingu laiku. Nesvabu, ar mes kalbėsime apie maistą, kurą ar nekilnojamąjį turtą.

Gali nuskambėti kiek keistai, bet pinigai, kaip ir visa kita, turi savo kainą. Pažvelgę atgal – infliacija reiškia: pinigų “kaina” krito, lyginti su “daiktu”.

Vienas iš būdų apsisaugoti nuo infliacijos, tai stipri valiuta. Ji gali būti laikoma grynųjų, obligacijų, vertybinių popierių ar nekilnojamojo turto pavidalu. Yra šalių, kur asmenys laiko savo santaupas JAV doleriais, tačiau yra ženkliai stipresnė valiuta nei tai.

Tokia valiuta drąsiai galime laikyti Singapūro dolerį (SGD).

Vienas rizikingų draudimo fondų valdytojas išsireiškė “Azijietiška Šveicarijos franko versija”. Tai iš tiesų didelis komplimentas. Frankas ilgus dešimtmečius buvo laikoma, kaip viena saugiausių valiutų atėjus sunkiam periodui.

Priežastis, jog Šveicarija, ir dabar Singapūras, turi tokią stiprią valiutą yra ta, kad abi šalys gyvena pagal savus įsitikinimus. Kol Jungtinės Valstijos skolinasi ir leidža, jos uždirba ir taupo. Tik taip gali tapti turtingas, kaip asmenybė ar valstybė. Niekas nepralobo leisdamas pinigus greičiau nei jų uždirba.

2009 metais Singapūro einamosios sąskaitos balansas ( grynųjų pinigų, ivežamų į Bedriją ar išvežamų iš šalies) sudarė net 26 mln. JAV dolerių perteklių. Atsiliko tik nuo didžiausio naftos eksportuotojos Saudo Arabijos. Palyginimui – Valstijos turėjo 420 mln. deficitą.

Tai uždirbo po 40 tūkst. JAV dolerių kiekvienam vyrui, moteriai ir vaikui šalyje.

Ateityje Singapūras turi rimtą pranašuma prieš Šveicariją. Šveicarija įsitvirtinusi senajame Europos kontinente, kuris, atrodo, apmigęs nuo lėto ekonominio augimo ir stagnacijos.

Bet Singapūras….Singapūras įsikūręs pačiame Azijos žemyno viduryje – tiesa pasakius, judriausioje laivybos kelių sandūroje pasaulyje. Be to, Azija yra namai ~60% žmonijos populiacijos ir dėl sparčios ekonominės plėtros lenkia likusį pasaulį.

Tai reiškia, kad laikui bėgant Singapūro doleris įgis vertę, didesnę nei JAV doleris. Tiesa pasakius, per pastaruosius 5 metus, jis jau paaugo 23%, lyginti su JAV dolerio krepšeliu.

Tai tikrai geras „skandalistas“ bet kokio tipo investicijoms. Nežinau kaip Jūs, bet aš tikrai apmąstysiu tokias galimybes.

Parengė: Tadas Grabliauskas

Leave a Reply