Tadas Grabliauskas:Leidžiamės žemyn. Jums pakeliui?

Oil

Naftos kainos patyrė didžiausią nuosmukį šį ketvirtį nuo 2008 metų. Tam turėjo įtakos lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas, taip pat didelis JAV ir Vokietijos susirūpinimas dėl kuro paklausos mažėjimo.
WTI (West Texas Intermediate) ateities sandoriai krito 15% per paskutinįjį ketvirtį – tai yra didžiausias kritimas, lyginti su paskutiniu tokiu staigiu kritimu 2008 metais. HSBC Holdings Plc. duomenimis, Kinijos gamyba mažėja trečia mėnesį iš eilės, o Vokietijos Federalinis Statistikos biuras teigė, jog jų šalies vartotojų kainų lygis mažėjo 4 mėnesį. JAV vartojimas patiria tokį patį scenarijų, teigia Komercijos Departamentas.
„Visą šį kritimą valdo galima rizika dėl žaliavų paklausos mažėjimo Kinijos valstybės “, teigė Eugen Weinberg, Commerzbank AG moksinių tyrimų vadovas. Jis taip pat prognozuoja Brent naftos kainų ribą, nustatytą ne žemiau 100 JAV dolerių už barelį ribos. Prognozės šio ketvirčio, kaip ir ateinančiųjų 2012 metų – nieko gera nežada.
Lapkričio mėnesio naftos pristatymo kaina New York prekių biržoje sumažėjo 1.59 Jav dolerio, arba 1.9%, iki 80.55 JAV dolerio už barelį. WTI kaina smuko 9.2% šį mėnesį
Brent naftos pristatymas lapktičio mėnesiui taip pat sumažejo 1.57 JAV dolerio iki 102.38 JAV doelrių už barelį. Paskutiniojo ketvirčio kainos sumažėjo 9%.
WTI naftos smukimas, lyginti su Brent tęsiasi šešta diena – ilgiausiai trunkanti sesija nuo 2010 metų kovo mėnesio. Skirtumas tarp Brent ir WTI sumažėjo nuo 21.81 JAV dolerio iki 21,74 JAV dolerio. Didžiausias skirtumas buvo pasiektas rugsėjo 6 dieną, kada Libija sumažino šviesios naftos ar bet kokių naftos produktų platinimą su mažu sieros kiekiu jame.”Tačiau nepaisant visko, Libija šiuo metu išgauna 300.000 barelių naftos per dieną”, teigė Ali Tarhouni, atsakingas Libijos finansų ministerijos pareigūnas.

Leave a Reply