„StartupLABS“ pristatė pirmąją Lietuvoje „startup`ų akseleravimo“ programą

startup

Vilniuje, 11 – ojoje „BarCamp“ konferencijoje, buvo pristatyta pirmoji Lietuvoje „startup`ų akseleravimo“ programa.

Akseleravimo programos iniciatoriai, naujų technologinių verslų vystymo centras „StartupLABS“ pakvietė „BarCamp“ dalyvius  drauge aptarti esamą situaciją, rengiamos programos principus, įgyvendinimo etapus bei lūkesčius.

„BarCamp“ yra visame pasaulyje populiari neformalios konferencijos koncepcija, kuri remiasi tuo, jog kiekvienas dalyvis gali tapti pranešėju ir pristatyti savo idėją ar pasidalinti įžvalgomis.  „BarCamp“ tikslas yra burti ir stiprinti naujų technologinių verslų kūrėjų bendruomenę bei padėti aktyviau vystytis naujoms verslo idėjoms.

„Lietuvoje jau kelis metus egzistuoja „startupų“ judėjimas, vyksta bendruomenės renginiai ir vis labiau auga poreikis sukoncentruotam mechanizmui, kuris padėtų gimti naujiems technologiniams verslams ir stiprintų technologinių verslų ekosistemą Lietuvoje. „StartupLABS“ jau kurį laiką tikslingai dirba kurdamas akseleravimo programos modelį, kurį patobulinus drauge su visa bendruomene, nuo rudens planuojame paleisti į gyvenimą“, – teigia vienas iš  „StartupLABS“ įkūrėjų Donatas Stonkus.

Nemažai Lietuvos „startupų“ komandų išvyksta dalyvauti užsienio akseleravimo programose, tokiose kaip SeedCamp, HackFWD, The Difference Engine, Startup BootCamp, SpringBoard ir kt.

StartupLABS drauge su partneriais užsitikrino reikiamas investicijas ir planuoja, kad akseleravimo programa startuos šį rudenį. StartupLABS komanda, pasipildžiusi keliais naujais patyrusiais žmonėmis, šiuo metu dirba su pirmomis „startup‘ų“ komandomis, grynina akseleravimo programos modelį, plečia mentorių tinklą.

PRELIMINARUS AKSELERAVIMO PROGRAMOS MODELIS

Atrenkama 10 „startup`ų“ komandų, kurios pagal individualiai sudarytą darbo planą dirba su profesionalių mentorių pagalba įrengtose patalpose Vilniuje (pagal poreikį Kaune ir Klaipėdoje). Komandoms padedama išgryninti idėjas, sukurti kokybišką prototipą arba patobulinti jau esamą, paruošti jį tikslinėms rinkoms ir pirmiems pardavimams.

Programos etapai:

Programa susideda iš trijų etapų: Rethink, Rebuild ir Refine.

Pirmojo Rethink etapo metu vyksta intensyvus darbas su mentoriais, permastant naujai kuriamo verslo turinį, modelį, rinkos sąlygas, strategiją ir t.t.

Antrojo Rebuild etapo metu komandos koncentruojasi į produkto kūrimą, santykių mezgimą su klientais. Šio etapo metu komandos dirba su mentoriais individualiai pagal poreikius.

Trečiojo Refine etapo metu pradedama auginti klientų bazė, dirbant su ja gryninamas produktas, rengiamas verslo planas naujoms investicijoms pritraukti ir verslo plėtros strategija.

Investicijos:

Komandos, dar ruošiančios savo produktą paleidimui į rinką, galės gauti akseleravimui skirtas investicijas nuo 3 iki 30 tūkstančių eurų.

Atitinkamai pagal investuotą laiką, finansinius ir žmogiškuosius išteklius, StartupLABS drauge su partneriais galės gauti nuo 5 iki 15 procentų startup‘o akcijų.

Akseleravimo programą sėkmingai įveikusios komandos tolimesniam verslo vystymui už papildomą startupo akcijų dalį galės gauti iki 200 tūkstančių eurų investicijų.

Planuojama vieno ciklo trukmė: 5 mėnesiai.

Parengta pagal www.startuplabs.lt informaciją .

Leave a Reply