Pradedamos teikti paskolos iš Verslumo skatinimo fondo

Verslumo skatinimas

Rugpjūtį atrinkus verslumo skatinimo priemonės įgyvendintoją, rugsėjo pabaigoje jau prasidės pirmieji mokymai norintiems pradėti verslą ar plėtoti jau turimą ir bus dalijamos pirmosios paskolos iki 86 tūkst. litų. Planuojama, kad pirmieji mokymai įvyks rugsėjo 20 d., o pirmieji mikrokreditai bus pradėti teikti rugsėjo 23 d.

Verslumo skatinimo priemonės paskirtis – skatinti verslumą, savarankišką užimtumą ir naujų darbo vietų kūrimą. Taip siekiama sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti savo verslą, o socialinėms įmonėms – plėtoti esamą. Taip pat prisidėti prie nedarbo mažinimo, sudarant palankesnes kreditavimo sąlygas ir finansavimo prieinamumą pradedantiems savo verslą bedarbiams, neįgaliesiems, jaunimui iki 29 m., vyresniems nei 50 metų.

„Verslumo skatinimo fondo įsteigimas ir reali jo veikla – tai labai konkretus ir rimtas žingsnis siekiant paskatinti žmones pradėti dirbti savarankiškai. Gyventojų verslumo skatinimas, kai naudojamos finansų inžinerijos priemonės, kurios dar yra derinamos kartu su mokymais ketinantiems pradėti verslą, yra vienas pažangesnių būdų skatinti verslumui visoje Europoje“, – tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Jo teigimu, šiuo metu labai svarbu padėti norintiems pradėti verslą, nes tiek žmonėms, tiek įmonėms trūksta paskatinimo iš valstybės. Verslumo skatinimo priemonės privalumas – paskolų gavėjams, norintiems pradėti verslą bus taikomos mažesnės nei šiuo metu yra Lietuvos finansų rinkoje palūkanos.

„Manome, kad verslą gali pradėti didelė dalis Lietuvos gyventojų, tiesiog reikia turėti žinių ir aiškiai įsivaizduoti, kaip tai padaryti, nuo ko pradėti, kokie verslai turi perspektyvą, kokios paslaugos reikalingos miestų bei rajonų gyventojams. Dėl paskolų gali kreiptis labai mažos ir mažos įmonės, verslininkai, socialinės įmonės, fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar plėtojantys pradėtą verslą. Svarbu, kad tai būtų jaunos – veikiančios ne ilgiau kaip 1 metus įmonės, ši nuostata netaikoma socialinėms įmonėms“, – sakė Lietuvos centrinės kredito unijos Valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Sigitas Bubnys.

Rugpjūčio mėnesį konkurso būdu buvo atrinktas finansų tarpininkas – Lietuvos centrinė kredito unija, kuri atstovauja 57 kredito unijų konsorciumui. Būtent kredito unijos organizuos mokymus ir teiks paskolų gavėjams mikrokreditus iki 86 tūkst. litų.

Už suteikiamą paskolą jos gavėjui nebus taikomi jokie administravimo mokesčiai. Paskolos gavėjas šiuo metu turės mokėti ne didesnes kaip 5,5 proc. palūkanas. Bendra priemonei nustatyta palūkanų norma yra 3 mėn. VILIBOR +0,1 proc., bet ne mažiau kaip 2 proc. ir ne daugiau kaip 6 proc. metinių palūkanų plius kredito unijos marža (pastovi palūkanų dalis), kuri negalės viršyti 3,49 proc.

Finansų tarpininką atrinkusios bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinės direktorės Zitos Gurauskienės teigimu, kredito unijų konsorciumui iki 2015 m. pabaigos bus paskolinta beveik 50 mln. litų Europos socialinio fondų lėšų, kurios bus perskolintos tinkamiems paskolų gavėjams.

„INVEGA, pradėjusi savo veiklą nuo garantijų teikimo, šiandien jau administruoja ne vieną finansų inžinerijos priemonę, skirtą smulkiajam ir vidutiniam verslui. Esame tikri, kad INVEGA įgyta patirtis pravers administruojant ir kitas efektyvias finansų inžinerijos priemones, skirtas remti Lietuvos verslui“, – kalbėjo Z. Gurauskienė.

Verslumo skatinimo fondas (VSF) buvo įsteigtas 2009 m. gruodžio pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo (SADM), Finansų ministerijų bei INVEGA pasirašyta trišale sutartimi. Lėšos VSF skirtos iš SADM administruojamos Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos finansų inžinerijos priemonės „Verslumo skatinimas“. Ji finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.

4 thoughts on “Pradedamos teikti paskolos iš Verslumo skatinimo fondo

 • 2014-07-25 at 2:47 pm
  Permalink

  sveiki,gal galima sužinoti sąraša unijų, kurios dirba su verslumo skatinimo programomis. ir pratęsta galimybė kompensuoti darbo užmokestį vienam darbuotojui.

                                            ačiū

 • 2012-09-20 at 3:29 pm
  Permalink

  Paskolos išjudina ekonomiką, kai ji apstingsta.. Kaip rodo patritis, kartais gali ir išbalansuoti..

 • 2011-07-08 at 10:04 am
  Permalink

  labai šauni iniciatyva, padės nors šiek tiek lengviau pradėti verslą, dar galėtų priimti įstatymą, kad naujoms įmonėms metus nereikia mokėti mokesčių – va tai būtų tikras verslumo skatinimas Lietuvoje.

Leave a Reply