Tadas Grabliauskas: Nėra padėties be išeities

china economy

Viltys, sprendžiant Graikijos skolos naštą, vakar įkvėpė investuotojų pasitikėjimą, tačiau lėtėjantis Kinijos gamybos sektorius gadino nuotaikas ne vienam.

Rinkos dalyviai užmerkė akis ir nematė ir toliau blogėjančios JAV finansinės padėties. Visų dėmesį sukaustė pranešimas, kuriame buvo rašoma, jog Prancūzija ir Vokietija priėmė susitarimą dėl Graikijos skolos defolto.

Europos lyderiai praėjusią naktį Briulesyje dalyvavo susitikime, kuriame buvo aptariama finansinės pagalbos planas Graikijai, siekiant, kad panaši ekonominė katastrofa nepersimestų į didesnes valstybes. Tokias kaip Ispanija ar Italija.

Vienas iš lyderių S & P/ ASX 200 indeksas dieną baigė kildamas 6.3% iki 4‘556 ribos. Finansinio indekso kilimas buvo vienas iš geriausių, jis augo 0.2%.

CMC Markets vyriausiasis rinkos analitikas Ric Spooner kalbėjo, jog lūkesčiai dėl Graikijos problemos mažinimo padėjo auginti finansinio sektoriaus pelną. „Daugiausia naudos uždirbs bankai iš susidariusios situacijos Europoje“. „Manau, kad investuotojai po truputi pradeda įsitvirtinti, siekiant gerų investicinių rezultatų ateityje“ , jis tęsė.

Pasirodę duomenys apie vangų Kinijos gamybos augimą, greitai nuslopino geras investuotojų nuotaikas. Remiantis HSBC Flash Pirkimo Vadybininkų Indeksu, Kinijos pramonės aktyvumo rodiklis bei gamybos sektorius šį mėnesį pasiekė žemiausią tašką nuo 2009 metų kovo mėnesio.

Royal Bank of Scotland vyriausias prekybos ir pardavimų vadovas Justi Gallagher sakė, jog investuotojai patyrė didelį šoką po HSBC pranešimo pasirodymo. „Jei šis Kinijos pramonės smukimas paveiks mūsų išteklių balansą, tiksliau tariant ekonomiką, tai mes greitu metu patirsime nežmonišką spaudimą“. „Kinijos augimas yra viso pasaulio ekonomikos augimo ramstis“ , jis tęsė.

Ataskaitoje buvo prognozuojama, jog per kelerius ateinančius mėnesiu Kinijos augimas lėtės. Tačiau pranešime taip pat minima, kad aukštas vartotojų išlaidavimas ir investavimas į naujus infrastruktūros projektus, Kinijos BVP gali pakelti net 9%.

Tadas Grabliauskas

www.investsmart.eu

Leave a Reply