Nafta galėtų kainuoti 10 dolerių

nafta

Naftos kaina šiuo metu galėtų siekti maždaug vos dešimt dolerių už barelį, jeigu nafta nebūtų išnaudojama kaip investicinis instrumentas, praneša Cameron Hanover investicinės kompanijos , kuri specializuojasi energijos rinkoje, vadovas Peter Beutel.

„Iš tiesų manau, kad jeigu nebūtų investuotojų išnaudojančių naftą kaip aktyvus, tai jos kaina dabar būtų dešimt, gal penkiolika, o gal aštuoniolika dolerių, tačiau be abejonės nebūtų ten, kur ji dabar yra“ – teigia jis.

„Šiuo metu turime daug naftos, daugiau nei jos turėjome prieš dvidešimt septynis metus. Kodėl būtent dvidešimt septyni metai? – nes tik tokio laikotarpiu turime duomenis. Iš tikrųjų dabar naftos yra daugiau nei buvo prieš šimtą, ar net du šimtus metų“ – skelbia Peter Beutel.

„Šiuo metu naftos rezervai yra 50 mln. barelių didesni nei buvę prieš du metus. Turime 176 mln. barelių distiliatų atsargų. Kuomet pradėjau šį verslą, t.y. investavimą naftos rinkoje 1980 metais, tuomet būtų buvę gerai, jeigu prasidedant žiemai turėtume bent 140 mln. barelių distiliatų atsargų“ – teigia investicinės kompanijos Cameron Hanover vadovas.

Jis mano, kad šiuo metu už naftos barelį rinkoje yra mokama po 73.82 dolerius, yra labiausiai susiję su lūkesčiais, kad ekonomika atsigaus ir ims sparčiau augti. Taip pat atkreipia dėmesį, kad šiuos lūkesčius palaiko Amerikos ir kitų šalių Centrinių bankų vadovų kalbos.  Žvelgiant į istorinę perspektyvą, šiuo metu naftos atsargos yra didžiausios nuo pat to laiko, kai už naftos barelį dar buvo mokama po mažiau nei dvidešimt dolerių.

Leave a Reply