Lietuvos verslo lyderiai Niujorke uždarė prekybos sesiją akcijų rinkoje

nasdaq omx group

Penktadienio prekybos sesiją NASDAQ akcijų rinkoje uždarė Bendrovių valdymo instituto Baltijos šalyse suburta verslo lyderių delegacija. Iškilminga ir tiesiogiai transliuojama ceremonija užbaigtas Baltijos šalių kompanijų atstovų vizitas Niujorke, skirtas paskatinti šio regiono ir JAV bendradarbiavimą.

Trisdešimt verslo lyderių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos vizito metu su potencialiais investuotojais aptarė JAV ir Baltijos šalių prekybos bei investicijų skatinimą, susitiko su tokių bendrovių kaip Thomson Reuters, The Federal Reserve Bank, Deloitte ir NASDAQ OMX geros bendrovių valdymo praktikos ekspertais.

“Tai, kad šį vizitą baigiame čia, NASDAQ OMX, yra labai svarbus ir reikšmingas momentas. Baltijos šalių įmonių atstovams didžiulė garbė ne tik dalyvauti šioje išskirtinėje ceremonijoje, tačiau ir pratęsti aktyvų JAV ir Baltijos šalių verslo bendradarbiavimą. Šiuo apsilankymu norime parodyti, kad mūsų regiono verslas yra pasirengęs bendradarbiauti su JAV įmonėmis ir tapti atviresnis, skaidresnis ir labiau patrauklus investicijoms”, – sakė Bendrovių valdymo instituto Baltijos šalyse prezidentas Kristian Kaas Mortensen.

“Geras bendrovių valdymas yra aktualus ne tik Baltijos šalių įmonėms, bet ir visose kitose rinkose, taip pat ir pas mus JAV, veikiančioms bendrovėms. NASDAQ OMX, pati būdama listinguojama kompanija, mato ypatingai didelę svarbą, nustatydama ir laikydamasi aukščiausių gero bendrovių valdymo standartų bei skatindama tokios praktikos laikytis ir mūsų biržose esančias bendroves. Tik taikomi geros bendrovių valdymo praktikos principai kompanijoms gali duoti ilgalaikių rezultatų ir užtikrinti investuotojų bei akcininkų pasitikėjimą. NASDAQ OMX didžiuojasi būdama viena iš Instituto partnerių ir tokiu būdu galėdama prisidėti stiprinant gerą bendrovių valdymo praktiką Baltijos šalyse”, – NASDAQ MarketSite prekybos uždarymo ceremonijos metu sakė Robert H. McCooey, Jr, NASDAQ OMX vyresnysis viceprezidentas listingui ir kapitalo rinkoms.

NASDAQ MarketSite prekybos atidarymo ir uždarymo ceremonijose yra dalyvavę aukšto rango valstybių pareigūnai, tokie kaip JAV prezidentas B.Obama ir JAV valstybės sekretorė H.Clinton bei tokios legendinės asmenybės kaip Oprah, Richard Branson ar Pele. 2010 m. vasario mėnesį prekybos sesiją NASDAQ akcijų rinkoje atidarė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius. Prekybos akcijomis atidarymo ir uždarymo ceremonijos yra rengiamos kiekvieną dieną ir transliuojamos tiesiogiai iš NASDAQ MarketSite (Times Square Niujorke).

NASDAQ MarketSite per 12 metų (ši fizinė prekybos ir rinkos informacijos vieta buvo atidaryta 1999 m. gruodžio 28 dieną) tapo pasaulyje atpažįstamu simboliu, reprezentuojančiu šiuolaikines technogijas, skaidrumą ir inovacijas. Būtent čia savo reikšmingiausius bendrovių įvykius pažymėjo tokios NASDAQ OMX listinguojamos bendrovės kaip Microsoft, Google, Starbucks, Cisco ir daugelis kitų.

NASDAQ MarketSite priklauso NASDAQ OMX grupei, didžiausiai biržų operatorei pasaulyje, kuri valdo akcijų biržą Nasdaq Niujorke ir vertybinių popierių biržas Helsinkyje, Kopenhagoje, Stokholme, Islandijoje, Taline, Rygoje ir Vilniuje.

Leave a Reply