Lietuviai – technologijų pionierių sąraše

Verslas-GetJar
Verslas-GetJar

Lietuvoje įkurta mobiliųjų aplikacijų platinimo bendrovė „GetJar“ pateko į Pasaulio ekonomikos forumo sudarytą „Technologijų pionierių 2011“ sąrašą. Technologijų pionieriais vadinamos tos bendrovės, kurios gali padaryti reikšmingą įtaką verslo, visuomenės ar ekonomikos ateičiai. Šiemet į sąrašą buvo išrinkta 31 bendrovė.

Forumo komisija gavo daugiau nei 330 paraiškų iš viso pasaulio, kurias vertino 68 technologijų ekspertai: žurnalistai, akademikai  ir rizikos kapitalo bendrovių atstovai. Bendrovės bus pasveikintos per Pasaulio ekonomikos forumo susitikimą Kinijoje rugsėjo 13-15 dienomis.

Anksčiau „Technologijų pionierių“ apdovanojimą yra gavusios tokios bendrovės  kaip „Google“, „Mozilla“, „Ebay“, „Paypal“, „Twitter“, „Opera“ ir kiti.

Portalas “GetJar” buvo įkurtas 2005 m. kovo 23 d. ir per penkerius metus pasiekė milijardo programų atsisiuntimų ribą, lipdamas ant kulnų “Apple” kompanijos mobiliųjų programų portalui. Pirmoji programėlė portale “GetJar” buvo patalpinta 2005 m. kovo 25 d. – tai buvo “Just Yak” programa, skirta senajam “Ericsson T610” modeliui. Pasiekusi daugiau nei milijardą atsisiuntimų, “GetJar” yra antra didžiausia mobiliųjų programų bendrovė pasaulyje, ją lenkia tik “Apple”. Bendrovė išsiskiria atviru požiūriu į mobiliųjų telefonų rinką – “GetJar” platina programas įvairiems mobiliesiems ir išmaniesiems telefonams – nesvarbu, ar juose įdiegta “Android”, “Blackberry”, “Windows Mobile”, “iPhone” ar “Symbian” operacinė sistema. Už laimėjimus ir sukurtus produktus 2009 m. “GetJar” buvo apdovanota “Meffio”, “Tiecon50” ir “Mobile Excellence” apdovanojimais. Daugiau nei pusė “GetJar” akcijų priklauso lietuvių investuotojams. Bendrovės dalininkė taip pat yra pasaulinė investicinė kompanija “Accel Partners”. “GetJar” turi atstovybes Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV.

Visas  „Technologijų pionierių 2011“ sąrašas:

Energy and Environment Information Technologies and New Media Life Sciences and Health
Digital Lumens Aster Data Adimab
Ecovative Design Atlassian Ion Torrent
Ferrate Treatment Technologies foursquare Medicine in Need (MEND)
Flexoresearch Group GetJar Molecular Partners
Novacem Knewton Neuronetics
On-Ramp Wireless Layar
OPOWER NetQin Mobile
Ostara Nutrient Recovery Technologies OpenDNS
Quintas Renewable Energy Solutions ReputationDefender
TaKadu Scribd
Tendril SecondMarket
Topell Energy Spotify
Transonic Combustion Vortex Engineering

Leave a Reply