Kinija šaukiasi Lietuvos verslininkų

china

Pirmą kartą istorijoje speciali delegacija iš Kinijos atvykta pakviesti Lietuvos verslininkų į vieną didžiausių pasaulyje Kinijos importo ir eksporto prekių mugę, šį rudenį vyksiančią jau 110-ąjį kartą.

Speciali tarptautinės mugės rengėjų delegacija iš Kinijos Guandžou miesto į Baltijos šalis atvyksta pirmą kartą. Mugės organizatoriai neslepia susidomėjimo būtent Lietuvos rinka, todėl aukšto rango pareigūnai mūsų šalį vizitui pasirinko neatsitiktinai.

“Lietuva – turinti didelio potencialo šalis. Lankydamiesi čia, tikimės supažindinti verslininkus ir visuomenę su mūsų šalyje vykstančiu vienu didžiausiu pasaulyje prekybos renginiu, taip stiprinti prekybinius ryšius,” – teigia Kantono importo ir eksporto prekių mugės organizatorius Kinijos užsienio prekybos centro generalinio direktoriaus pavaduotojas ponas LIU Jian Jun.

Šių metų liepos 22 dieną Vilniuje jie surengs specialią nemokamą konferenciją “Kantono importo ir eksporto mugė – vartai į Kiniją”. Joje Lietuvos verslininkams ir žurnalistams bus pristatyta spalį Kinijos Guandžou mieste prasidėsianti antra pagal dydį pasaulyje ir svarbiausia Kinijoje importo ir eksporto prekių mugė.

Konferenciją rengia Kantono (pagal miestą kuriame vyksta) importo ir eksporto mugės organizatorius Kinijos užsienio prekybos centras bei Ekonomikos ir Prekybos Biuras prie Kinijos LR Ambasados kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK).

“Džiaugiamės, kad pirmajam Kinijos mugės atstovų vizitui pasirinkta būtent Lietuva. Kviečiame verslininkus apsilankyti nemokamoje konferencijoje ir sužinoti apie galimybes dalyvauti mugėje. Juk dalyvavimas mugėje yra puiki proga save pristatyti Kinijos ir pasaulio verslininkams, užčiuopti pasaulines prekybos pulsą, įvertinti produkcijos paklausą ir numatyti jos vystymosi tendencijas. Paroda suteikia galimybę savo vietą surasti ir mažiausiems”, – teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas dr. Gediminas Rainys.

Mugėje kasmet lankosi didžiausi Lietuvos mažmeninės prekybos atstovai. Vis dėlto, pramonininkų teigimu, mugė tarp Lietuvos verslininkų dar nėra atrasta kaip eksporto skatinimo priemonė.

Kinijos delegacijos vizito metu bus pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas, kuris Lietuvos pramonininkams suteiks privilegijų dalyvaujant Kantono mugėje: VIP statusą rezervuojant plotą mugėje, nemokamas konferencijų sales susitikimams ir prezentacijoms, nemokamą biuro vietą ir kt.

Lietuva iš trijų Baltijos valstybių aktyviausiai dirba siekdama pritraukti Kinijos investuotojus, skatindama lietuviškų prekių eksportą į šią šalį. Jau daugiau nei tris metus veikia Lietuvos – Kinijos prekybos asociacija, neseniai įkurtas Lietuvos – Kinijos forumas, nuolat vyksta įvairios konsultacijos ir verslo misijos, o šiuo metu inicijuojamas valstybinės Lietuvos ir Kinijos santykių strategijos kūrimas.

Guandžou, kuriame vyks Kantono importo ir eksporto prekių mugė, ir Vilnių jau sieja bendri ryšiai ir sutartys: 2004 metais pasirašytas miestų bendradarbiavimo memorandumas, 2006 metais – miestų susigiminiavimo sutartis.

Kinijos importo ir eksporto prekių mugė (kitaip – Kantono mugė) rengiama nuo 1957 m. ir yra vienas svarbiausių Kinijos užsienio prekybos įvykių, kasmet sukviečiantis tūkstančius verslininkų ir lankytojų iš viso pasaulio. Jos šeimininkai – Kinijos Liaudies Respublikos Prekybos ministerija ir Guandžou provincijos vyriausybė. Kiekvieną pavasarį ir rudenį ją organizuoja Kinijos užsienio prekybos centras Guandžou mieste. Mugėje kasmet pristatoma daugiau nei 150 tūkst. kiniškų ir užsienio prekių rūšių, bene 40 proc. jų kasmet yra naujos, t.y. Kantono mugėje pristatomos pirmą kartą.

110-oji Kantono importo ir eksporto prekių mugė prasidės šių metų spalio 15 dieną ir tęsis iki lapkričio 5 dienos. Rudenį vyksiančioje mugėje bus apie 58 600 stendų, išsidėsčiusių 50-yje atskirų parodinių sekcijų, skirtų 15-ai produktų kategorijų.

Leave a Reply