Dvi norvegų įmonės Lietuvoje investuos daugiau kaip 70 mln. Lt

Investment euro

Ūkio ministerija pasirašė ketinimų protokolus su norvegų įmonėmis „Mirror Accounting AS“ ir „Storebrand Group“, kurios planuoja įgyvendinti 70,5 mln. Lt vertės plėtros projektus Vilniuje ir sukurti mažiausiai 270 darbo vietų.

„Praėjusių metų įdirbis, vis pritraukiamos naujos investicijos skatina ir kitas užsienio įmones vertinti mus kaip investicijoms tinkamą šalį, turinčią palankią aplinką verslo plėtrai. Džiaugiamės, kad Lietuvoje daugėja investuotojų, sukuriančių naujų kvalifikuotų darbo vietų“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.

„Mirror Accounting AS“ projekto vertė – 35,3 mln. Lt. Bendrovė planuoja didinti UAB „Mirror Support Services“ pajėgumą, plėsdama paslaugų centrą, kuriame ketinama įdarbinti 125 finansų ir buhalterinės apskaitos specialistus bei konsultantus ir juos apmokyti. Projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 3,9 mln. Lt iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.

„Lietuvą prieš 6 metus pasirinkome dėl artimumo mūsų Šiaurės rinkoms ir išsilavinusių žmonių. Dabar matome, kad efektyvumas auga, darbo kokybė kur kas geresnė nei tikėjomės, todėl nusprendėme investuoti į plėtrą“, – sako „Mirror Support Services“ vykdomasis direktorius Kolbjornas Midttunas.

Kita norvegų įmonė „Storebrand Group“ investuos 35,2 mln. Lt ir plės įmonės UAB „Storebrand Baltic“ paslaugų centrą, kuriame ketinama sukurti 150 darbo vietų gyvybės bei sveikatos draudimo, bankininkystės ir turto valdymo specialistams. Projektui įgyvendinti planuojama skirti iki 3,45 mln. Lt iš ES struktūrinių fondų.

„Norvegus sužavėjo tai, kad Lietuvoje daug aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių, mūsų žmonės ne tik išsilavinę, bet ir motyvuoti, lengvai prisitaikantys. Bendrovės ypatingos tuo, kad dažnai priima jaunus, ką tik mokslus baigusius žmones ir juos paruošia darbo rinkai“, – teigia įmonėms padedančios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Šiais metais jau pasirašyti ketinimų protokolai su danų įmone „Danspin“ ir švedų „Pelly Intressenter“, kurių bendra projektų vertė – 47,8 mln. Lt.

Leave a Reply