Netikėtai susitraukė mažmeninė prekyba Amerikoje

Kaip šiandien paskelbė Amerikos statikos departamentas, per šių metų gegužės mėnesį palyginus su ankstesniu, t.y. balandžio mėnesiu, šalyje mažmeninė prekyba nelauktai susitraukė. Tai buvo pirmas kartas nuo pat praėjusių metų rugsėjo mėnesio, kuomet Amerikoje buvo užfiksuotas mėnesinis mažmeninės prekybos mažėjimas.

Per praėjusį mėnesį palyginus su balandžiu Amerikoje mažmeninės prekybos apimtys susitraukė net 1,2 procentais, kai analitikai prognozavo, kad ji vidutiniškai ūgtels per minimą laikotarpį 0,2 procentais. Priminsime, kad po patikslinimo, balandį mažmeninė prekyba Amerikoje augo 0,6 procentais.

Palyginus su praėjusių metų gagužės mėnesio duomenimis, šių metų to pačio mėnesio mažmeninės prekybos apimtys padidėjo beveik septyniais procentais, arba 6,9 procentais.

Kaip teigiama pranešime, labiausiai bendros mažmeninės prekybos apimčių mažėjimą per praėjusį mėnesį lėmė net 9,3 procentais smuktelėjąs statybinių medžiagų ir sodo įrankių pardavimas, kai mėnesį prieš tai jie augo 8,4 procentais. Statybinių medžiagų pardavimų sumažėjimas yra tiesiogiai susijęs su tuo, kad praėjusį mėnesį baigėsi Amerikos valdžios taikyta mokesčių lengvata namus perkantiems asmenims.

Amerikos gyventojų norą aktyviau pirkti iš dalies galėjo sumažinti ir kiek stabtelėjęs naujų darbo vietų kūrimas šalyje.

Automobilių ir kitų transporto priemonių bei jų dalių pardavimai per praėjusį mėnesį palyginus su ankstesniu mėnesiu susitraukė 1,7 procentais. Atmetus transporto priemonių pardavimus, bendra mažmeninė prekyba per praėjusį mėnesį susitraukė 1,1 procentu, kai analitikai prognozavo, kad ji vidutiniškai ūgtels 0,1 procentais.

Drabužių ir jų aksesuarų pardavimai per gegužę palyginus su balandžiu smuktelėjo 1,3 procentais, tuo tarpu degalų mažmeniniai pardavimai per tą patį laiką susitraukė 3,3 procentais. Sporto, laisvalaikio bei knygų pardavimai per praėjusį mėnesį ūgtelėjo 0,4 procentais, nors balandį fiksavo 1,3 procentų nuosmukį.

Gegužę palyginus su balandžiu Amerikoje buvo parduota 0,6 procentais daugiau elektrotechnikos prekių.

Paskelbti prasteni nei buvo laukta praėjusio mėnesio Amerikos mažmeninės prekybos duomenys buvo sutikti neigiamai rinkoje ir sukėlė nuosmukius. Amerikos akcijų rinka taip pat šiandieninę prekybą pradėjo fiksuodama iki vieno procento siekiančiais pagrindinių indeksų nuosmukiais.

Leave a Reply