Darbo kabinetas – namai

darbas

Darbas namuose daugeliui yra patrauklus, o kai kam, pavyzdžiui vaikus namuose auginančioms mamoms, tiesiog būtinas. Šitokio darbo didžiausias privalumas – nereikia atsėdėti nustatytų darbo valandų biure ar atidirbti jų už prekystalio. Laisvas grafikas itin patrauklus kūrybiškoms asmenybėms. Ieškant darbo namuose, pirmiausia žvilgsnis nukrypsta į kompiuterį. Šiuolaikinės informacinės technologijos čia atveria didžiules galimybes. Kuo labiau esate įvaldę darbo su kompiuteriu niuansus, tuo jūsų galimybės platesnės. Žinoma, reikia dar ir noro dirbti, pasitikėjimo savo jėgomis, pasiruošimo išmokti naujų dalykų.
Populiariausios „internetinės profesijos“ slepia savyje dvilypį charakterį: nepakanka profesionaliai dirbti su kompiuteriu, reikia dar ir turėti profesiją, kurią būtų galima įsprausti į interneto rėmus. Viena iš tokių profesijų – dizainerio. Galima kurti tinklapiams dizainą, maketus, reklamas, logotipus. Mūsų gyvenimas vis labiau persikelia į virtualų pasaulį, taigi ši profesija tikrai perspektyvi. Vis daugiau ir daugiau darbo atsiranda programuotojams bei internetinių puslapių redaktoriams. Pastarieji yra atsakingi už interneto puslapio informacijos atnaujinimą. Reikia sugebėti surinkti informaciją iš įvairių šaltinių, susisteminti ir ją pateikti taip, kad atitiktų kompanijos darbo specifiką. Šiam darbui pirmiausia tiktų filologai ir žurnalistai. Papildoma būtina sąlyga – anglų kalbos žinios.

Jeigu informacinės technologijos jums nepavaldžios, nenusiminkite – yra ir kitokių uždarbio galimybių. Tiktai derėtų įsisąmoninti, kad virtualiame pasaulyje egzistuoja tos pačios žiaurios konkurencijos taisyklės kaip ir realiame – kuo sugebėjimai menkesni, tuo atlygis už darbą mažesnis. Sugebėjimas naršyti internetą būtent ir yra priskiriamas prie nekvalifikuoto ir menkai apmokamo darbo. Jūs galite prekiauti biržoje, rinkti tekstus kompiuteriu, dalyvauti rėmėjų projektuose, už tam tikrą atlygį daug kartų peržiūrėti vieną ir tą pačią reklaminę juostą ir tokiu būdu pakelti jos reitingą. Ar tas reitingas bus objektyvus? Ar tokiu dirbtiniu keliu neperkamas populiarumas? Ar neapgaudinėjami reklamos užsakovai? Žinoma, kad taip. Tačiau šito jūs nepakeisite: internetas jau seniai įtrauktas į nuožmią kompanijų kovą už išlikimą. Jame įdarbinti tokie dideli pinigai, kad blaiviam protui kartais nebelieka vietos. Viena jūs čia tegalite padaryti: dalyvauti šiame nešvariame žaidime ir nors šiek tiek užsidirbti.

Informacinės technologijos suteikia neblogas uždarbio namuose galimybes, tačiau tai ne vienintelė išeitis. Jeigu mokate užsienio kalbas, pamėginkite vertėjauti. Vertėjų, dirbančių namuose, nuolat ieško leidyklos ir įmonės. O jeigu dar turite medicininį ar techninį išsilavinimą, neatsiginsite nuo atitinkamo profilio tekstų vertimo. Galite užsiimti repetitoriaus darbu. Galite rašyti straipsnius įvairiems leidiniams. Jeigu dirbote klientų aptarnavimo sektoriuje, tęskite tą darbą namuose: siūkite, kirpkite, darykite šukuosenas, pasinaudokite manikiūrininkės darbo patirtimi. Jūsų išleisti pinigai darbo vietos namuose įkūrimui greitai sugrįš. Jeigu nespėjote įsigyti jokios profesijos, dirbkite aukle, kambarių prižiūrėtoja. Pagaliau užsiimkite rankdarbiais. Aš pažįstu vieną darbščią moterį, kuri jau eilę metų savo laisvalaikį skiria simpatiškų raganėlių kūrimui. Apkeliavo jos visą Lietuvą. Be jokios papildomos ir brangiai apmokamos reklamos. Iš lūpų į lūpas sklandė garsas apie puikų gaminį. Kartą moteris man prasitarė: „Šitos raganiukės „nupirko“ mano vaikui butą. Ačiū joms“. Nežinau, kiek toms raganiukėms reikia dėkoti, tačiau darbščioms moters rankoms tikrai dera nusilenkti.

Ieškodami darbo namuose, neįkliūkite į sukčių pinkles. Sukčiai darosi vis išradingesni, o jų pinklės vis tobulesnės . Dažnai jie darbo pasiūlymo skelbimus spausdina vietos laikraščiuose, žurnaluose, įdeda juos į internetinius puslapius. Skelbimuose kalbama, kad galima uždirbti daug pinigų neišeinant iš namų, tam esą nereikia išsilavinimo, įgūdžių ar patirties. Jų viliojantys pasiūlymai skamba maždaug taip: įsivaizduokite, kad turite verslą, kuris yra lengvas ir malonus, jokių viršininkų, jokių atsiskaitymų ar pardavimų, viską galima daryti neiškeliant kojos iš namų ir per metus uždirbti 50 tūkst. eurų. Dažnai siūloma namų cecho įranga. Sukčiai išvilioja iš jūsų pinigus, nes už tam tikrą mokestį pažada įrangą, kuri leidžia namuose gaminti įvairaus pobūdžio produkciją – pradedant vaikiškais batais ir baigiant prijuostėmis ar žaislais. Dar daugiau – jie netgi pažada supirkti pagamintą produkciją. Vėliau pasirodo, kad įranga netinkama tokiai produkcijai gaminti arba atsiranda gausybė priežasčių, neleidžiančių pirkti šios produkcijos. Ir tai geriausiu atveju. Blogiau, kai sukčiai išvilioja pinigus ir pradingsta. Mes jau nebekalbame apie pasiūlymus išbandyti savo laimę internetiniuose „projektuose“, kuriuose žadamos vos ne milijoninės pajamos. Puikiai žinome, kad gyvenime veltui niekas nieko neduoda. Internetas čia ne išimtis. Čia dovanų karalius taipogi neapsigyveno. O vis tiek patikime. Savo noru leidžiamės apmulkinami. Prašo sukčiai pervesti pinigus už tariamą stebuklą – ir mes vedame. Neduok dieve, kaimynas dar pirmas praves.

Darbo namuose negalima apibrėžti vienareikšmiai. Negalima pasakyti, kad būtent ši veikla atneš didžiausią naudą. Čia, kaip ir bet kuriame kitame versle, daug ką lemia mūsų patirtis ir kūrybiškumas. Sakoma, kad vienas vyriškis uždirba iš analizių pristatymo į ligonines. Istorija, pasirodo, labai paprasta. Vyriškio žmona laukėsi kūdikio. Paskutiniais mėnesiais jam dažnai teko žmonos šlapimą nešioti į ligoninę. Vieną šaltą žiemos rytą jis pagalvojo: „Velniai rautų, visi dar miega, o aš su tuo šlapimu turiu trenktis į kitą miesto galą. Sumokėčiau, kad tik kas nors tai padarytų už mane.“ Stop! Štai ir idėja. Vyriškis aptarė šios veiklos niuansus su ligoninėmis, nusamdė vairuotoją ir paskelbė savo paslaugą laikraščiuose. Skambučiai pasipylė tarsi iš gausybės rago. Yra daug paprastų ir įdomių technologijų, suteikiančių nemenkas galimybes užsidirbti namuose: nuotraukų ir įvairių paveikslėlių perkėlimas ant arbatos puodelio šonų ar lėkštutės dugno, bonsų auginimas, flokavimas , dirbtinės ikros gaminimas, skaidrių žvakių darymas ir kitos. Gyvenimas keičiasi, keičiasi ir žmonių poreikiai. Kaskart atsiranda vis naujų galimybių uždarbiui namuose. Viena tik čia reikia atsiminti: darbas namuose niekuo nesiskiria nuo darbo apskritai – čia taipogi reikia dirbti.

Kęstutis Šutinys

http://uzsidirbkpats.lt

One thought on “Darbo kabinetas – namai

  • 2013-04-27 at 4:39 pm
    Permalink

    ieškau vertėjo darbo nuotoliniu būdu,galiu versti iš/į prancūzų,lenkų,rusų ir iš kitų romanų ir slavų kalbų,dirbu su IVP,laukiu pasiūlymų

    su pagarba

Leave a Reply