8 FINANSINIO NEVYKĖLIO POŽYMIAI

money looser

Vieni žmonės gyvena pakankamai turtingai, kitiems – amžinai trūksta pinigų. Ir vieni, ir kiti gyvenime vadovaujasi tam tikromis taisyklėmis. Antrieji, deja, laikosi įsikibę nevykėlio taisyklių. Šiame straipsnyje pabandysime atskleisti aštuonis požymius, kurie charakterizuoja nevykėlius. Jeigu dalį šių požymių surasite savyje, pasistenkite kuo greičiau jais atsikratyti. Priešingu atveju jūs niekada neišsikapstysite iš skurdo.

Godumas

Toks žmogus stengiasi viską įsigyti pigiai: jis nuolat perka tik akcines ar nukainuotas prekes. Šia prasme daugiausia nevykėlių pensininkų tarpe. Būtent jie yra pasiruošę paaukoti dvi tris valandas brangaus savo laiko, kad sutaupytų vieną kitą litą. Ekonomiškumas – tai ne vien išminties požymis, tai ir nevykėlių gyvenimo būdas. Sėkmingas žmogus visada pasiruošęs už prekę su malonumu sumokėti tikrą jos kainą.

Laiko švaistymas nereikalingiems ir nemieliems dalykams

Nevykėliai dažnai eina į darbą, kurio nekenčia, gyvena su žmogumi, kurio nemyli. Savo laiką jie naudoja neracionaliai. Sėkmingi žmonės užsiima tik tuo, kas atneša jiems moralinį ir finansinį pasitenkinimą.

Nepasitikėjimas savo jėgomis

Daug žmonių skundžiasi gyvenimo sąlygomis, kurios neleidžia jiems tapti turtingais. Jie peikia vyriausybę, nepalankias aplinkybes ir dar visokius jų manymu stabdžius. Tačiau tai nevykėlių filosofija. Sėkmingi žmonės siekia savo tikslo atkakliai ir nekreipia dėmesio į jokius trukdžius.

Neteisingas požiūris į pinigus

Neturtingi žmonės įsitikinę, kad tik milijonas juos gali padaryti laimingais. Turtingieji gi, priešingai, džiaugiasi gyvenimu nepriklausomai nuo turimo pinigų kiekio.

Nemokėjimas racionaliai naudotis pinigais

Nevykėliai visada stengiasi išleisti daugiau pinigų nei jų turi. Jie neapgalvotai ima kreditus ir galiausiai panyra į dar didesnį skurdą. Jų tikslas pasirodyti, o ne gyventi. Nevykėliai ima kreditus ir perka brangius automobilius, didelius ir ištaigingus butus – jie nori aplinkiniams demonstruoti tariamą sėkmę ir turtingą gyvenimą. Turtingi žmonės pirmiausia pinigus investuoja į verslą ir tik po to perka tai, kas jiems patinka.

Momentinės naudos vaikymasis

Šia savybe išsiskiriantys žmonės nesugeba mąstyti globaliai. Jie gaili pinigų savo dvasiniam ir dalykiniam tobulinimui. Jie nesupranta, kad turint reikalingą žinių bagažą galima uždirbti žymiai daugiau. Tokie žmonės stengiasi uždirbti čia ir dabar, nes ilgalaikiai projektai juos gąsdina savo neapibrėžtumu.

Savęs lyginimas su kitais

Save lyginti su kitais pradedame dar vaikų darželyje, kur vaikai pergyvena, kad neturi tokio žaislo ar mobilaus telefono kaip jo draugas. Suaugę mes stengiamės neatsilikti nuo draugų ar pažįstamų. Turtingas žmogus niekada nekreipia dėmesio į aplinkinius. Jis turi savo tikslą ir nesustodamas eina link pergalės. Smulkmenoms jis neturi laiko.

Šeimos nevertinimas

Nevykėlis nevertina šeimos. Turtingas žmogus, priešingai, jėgų semiasi šeimoje, o uždirbtus pinigus leidžia ne tik savo reikmėms, bet ir savo artimųjų. Todėl turtingų tėvų vaikai jau nuo mažens gauna viską, o nevykėliai pratina vaikus prie nepriteklių, teikdami, kad pinigus reikia branginti. Taigi turtingų tėvų vaikai pripranta būti sėkmingais ir gyventi prabangoje, o neturtingų tėvų – gyventi skurde.

Kęstutis Šutinys

uzsidirbkpats.lt

One thought on “8 FINANSINIO NEVYKĖLIO POŽYMIAI

Leave a Reply