Pristatytas naujos kartos Intel procesorius

Intel Core procesorius

Mikroprocesorių gamintoja „Intel“ pristatė antrosios „Core“ kartos procesorius stacionariesiems ir nešiojamiesiems kompiuteriams. Naujosios kartos „Intel“ procesorių „šeimos“ nariams liko pernykščiai pavadinimai – „Core i3”, “Core i5”ir “Core i7”.

Naujieji procesoriai Holivudo studijoms padės kovoje su filmų piratavimu.  „Intel“ susitarė su Holivudo studijomis, planuojančiomis naujųjų procesorių savininkams suteikti galimybę internetu stebėti didelės raiškos filmus vos šiems pasirodžius DVD formatu.

32 nm. architektūros pagrindu sukurti procesoriai turėtų efektyviau naudoti energiją bei geriau apdoroti grafiką. Daugiausia naujovių ir yra susijusios su grafikos ir vaizdo sprendimais. Tai leis kompiuteriuose nebediegti atskiros vaizdo plokštės. Jų gamintoja „Nvidia“ pareiškė, kad kai kurie vartotojai turi itin didelių poreikių grafikai, tad kompiuterių gamintojai ne visuomet pasikliaus vien „Intel“ procesoriais.

Šiuo metu parduodamų naujosios „Core“ kartos procesorių kaina svyruoja nuo 117 JAV dolerių iki 1,096 tūkst. JAV dolerių. Intel bendrovė užima apie 80 proc. pasaulio procesorių kompiuteriams rinkos. Tačiau netrukus atsako laukiama ir iš artimiausios bendrovės konkurentės „AMD“ kompanijos.

Leave a Reply