Optimizavimas paieškos sistemoms

seoOptimizavimas paieškos sistemoms (Search Engine Optimization „SEO“) – tinklalapių gerinimas, siekiant palankesnės vietos paieškos sistemų rezultatuose. Norint optimizuoti svetainę derėtų padaryti taip, kad visą informaciją tinklalapyje galėtų lengvai pasiekti paieškos sistemos, metaduomenys būtų paruošti indeksavimui, puslapiai gausiai susieti nuorodomis, taip pat svetainė turi būti pasiekiama iš kuo daugiau kitų svetainių. Paprastai tikslas yra pakliūti tarp 10 pirmųjų paieškos rezultatų įvedant pasirinktą tikslinę frazę. Į optimizavimo paieškos sistemoms procesą taip pat įeina žodžių naudojamų tekste parinkimas bei pateikimas tiek matomose puslapio vietose, tiek metaduomenyse. Šis terminas dažnai plačiai naudojamas paieškos variklių rinkodaroje, kaip veiksmų tiesiogiai ar netiesiogiai nukreiptų į tinklalapio reitingą bendrinis vardas.

Dinaminės nuorodos

Paieškos sistemų vorai nėra linkę indeksuoti dinaminių nuorodų. Tam yra daugybė priežasčių, viena iš jų yra tai, kad dinaminės nuorodos yra sudaromos kartu su nestandartiniais ženklais kaip ?, &, %, = ir kitais. Pažvelkite į dinaminės nuorodos pavyzdį:

http://www.lyderis.eu/index.php?id&=abc1234
http://www.lyderis.eu/index.php?id&=abc1254
http://www.lyderis.eu/index.php?id&=efg1234

Paieškos sistemai išvalius nuorodą nuo netinkamų ženklų jis mato:

http://www.lyderis.eu/index.php
http://www.lyderis.eu/index.php
http://www.lyderis.eu/index.php

Šios nuorodos yra tik besikartojantis turinys. Paieškos sistemoms daug labiau tinka tokio tipo nuorodos:
http://www.lyderis.eu/index.php/verslas_lietuvoje/

Paprasčiausiai būtų pervadinant visus puslapius rankomis, tačiau tai įmanoma tik svetainėms su keliais puslapiais. Jeigu jūsų tinklapis turi šimtus ar net tūkstančius puslapių, tai savaime suprantama, kad rankomis visų nuorodų nepervadinsime ir nepaversime jų statinėmis. Šiuo atveju jums reikės pasitelkti įrankį, kuriuo pagalba, galėsite viską atlikti greičiau.  Tam naudojamas .htaccesss failas. Tai yra paprastas tekstinis failas, į kurį yra surašomos komandos, kurios nurodo, kaip perteikti nuorodą į naršyklę.

Išsamiau, kaip teisingai aprašyti .htaccesss failą, skaitykite čia.

Iš tiesų jūs negalit nusipirkti pirmos pozicijos paieškos sistemose. Jūs taip pat negalite sumokėti geriausiai pasaulio SEO kompanijai dešimtis ar šimtus tūkstančių dolerių, kad patektumėte į šią vietą. Jums reikės padaryti, kad Jūsų puslapis būtų dažniau atnaujinamas, kokybiškiau padarytas, dažniau minimas Internete nei visi kiti.

Laukite kitų straipsnių apie SEO.

Leave a Reply