Lietuvoje plečiamas mobiliojo 4G ryšio „WiMAX“ tinklas

4g

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pranešė vykdantis tolesnę „WiMAX“ mobiliojo bevielio ryšio tinklo plėtrą. Šio plėtros etapo darbus planuojama užbaigti iki 2010-ųjų pabaigos, sakoma pranešime. Padidinus „WiMAX“ ryšio aprėptį, mobiliuoju 4G internetu MEZON galės naudotis apie 60 proc. Lietuvos gyventojų.

„Pagal ryšio veikimo zonas 4G internetas MEZON šiuo metu prieinamas maždaug pusei visų mūsų šalies gyventojų. Žinoma, mobiliuoju internetu galima naudotis ne tik savo gyvenamojoje vietoje, bet ir nuvykus į kitus miestus, todėl vartotojams itin svarbu, kad ryšys veiktų kuo didesnėje teritorijoje“, – pranešime cituojamas Telecentro techninės plėtros direktorius Gediminas Būdvytis.

„Naujas „WiMAX“ bazines stotis mes statome ten, kur liko ryšiu nepadengtų plotų, ir plečiame MEZON pasiekiamumą kitose gyvenvietėse“, – pasakoja Gediminas Būdvytis.

Jo teigimu, dar šiemet mažiau liks „WiMAX“ ryšiu nepadengtų vietų Vilniuje (Žvėryno, Perkūnkiemio ir kt. mikrorajonuose) ir Lentvaryje, naujos kartos ryšys pradės veikti Bendoriuose, Trakuose, taip pat Molėtuose ir Ignalinoje. „WiMAX“ ryšio tinklas bus išplėstas Kaune (Aleksoto ir kt. mikrorajonuose), atsiras Rokuose ir Liepšiškės soduose. Tankesnis tinklas MEZON interneto veikimo zoną išplės ir Klaipėdoje, Gargžduose, Marijampolėje, Alytuje. Netrukus mobiliuoju 4G ryšiu bus galima naudotis Panevėžio priemiesčiuose Vaivaduose, Staniūnuose, Piniavoje.

Telecentras ruošiasi „WiMAX“ tinklo diegimo darbams ir kitose vietovėse. Bendrovė planuoja iki 2012 metų sudaryti sąlygas vartotojams 4G internetu MEZON naudotis bemaž visoje Lietuvoje, teigiama pranešime.

Per vienerius metus Telecentras įdiegė „WiMAX“ ryšio tinklą penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, pajūrio kurortuose, daugelyje mažesnių miestelių ir priemiesčių – mobiliuoju 4G internetu MEZON jau galima naudotis 44 pavadinimų vietovėse.

Leave a Reply