“Antigravity Ventures”: inovacijų verslų Lietuvoje daugės

innovation

Rizikos kapitalo investicijų bendrovė “Antigravity Ventures”, Lietuvoje investuosianti į inovacijų verslų plėtrą, prognozuoja, kad artimiausiais metais tokių verslo iniciatyvų Lietuvoje daugės. Vis labiau matomos yra jų skatinimo iniciatyvos, atsiranda daugiau finansavimo galimybių ir naujų idėjų turintys jauni žmonės noriau imasi verslo rizikos. Tokią tendenciją investuotojai išskyrė pristatydami Lietuvoje išleistą knygą “Idėjų šalis”, kurioje nagrinėjama Izraelio patirtis kuriant inovacijų ekonomiką.

“Inovacijų verslų kūrimuisi Lietuvoje labiausia trukdo ne tariamas pinigų ar idėjų trūkumas, bet drąsos stygius. Nagrinėjant Izraelio patirtį šioje srityje, labiausia į akis krinta, kad kelią inovacijoms atveria drąsa klysti, o suklydus –bandyti vėl iš naujo, kol pasiseks. Bankrutuoti – ne gėda, gėda – ne pabandyti. Dar prieš dvidešimt metų Izraelis buvo žemės ūkio šalis, tad visas verslumas ir ekonomikos inovatyvumas yra išugdyti. Tą padaryti galima ir Lietuvoje”, – sakė “Antigravity Ventures” vadovaujantis partneris Markas Zbarskis.

Tokią šalies patirtį Lietuvoje pristatys knyga “Idėjų šalis” (“Start-up Nation”). Joje nagrinėjama Izraelio patirtis inovacijų verslo skatinimo srityje ir ieškoma atsakymo, kodėl šalyje veikia daugiau aukštųjų technologijų bendrovių negu didelėse ir stabiliose šalyse. Knygos autoriai geopolitikos ekspertai Danas Senoras ir Saulas Singeris aptaria, kaip nepalankios situacijos nulemta šalies kultūra skatina unikalų ir veiksmingą išradingumo ir verslumo derinį.

Pasak M. Zbarskio, ne vieno Lietuvos inovacijų verslo atsiradimą dabar įkvėpia Iljos Laurso sukurtos bendrovės “GetJar” pavyzdys, parodantis, kad lietuviški verslai gali tapti pasauliniais savo sričių lyderiais. “Žinau, kad atsiradus daugiau drąsos, tokių pavyzdžių dar turėsime ne vieną. Mes patys dar šį mėnesį pristatysime pasaulinio lygio naujovę, o ateityje stengsimės padėti įgyvendinti kuo daugiau perspektyvių inovacijų verslo idėjų”, – sakė “Antigravity Ventures” vadovas.

Iš anglų kalbos knygą “Idėjų šalis” vertė Rūta Montvilienė, išleido leidykla “Tyto Alba”. Prie knygos išleidimo Lietuvoje prisidėjo “Antigravity Ventures” ir Baltijos šalių IT ir vadybos konsultacijų lyderė bendrovė ERP.

Leave a Reply