Kaip gerti alų prasmingai

alus

Jau antrą sezoną Klaipėdoje, penktadienio vakarais įvairiose erdviose kavinėse vyksta intelektualų žaidimas „ Protų karai“. Jį organizuoja trys jauni entuziastai, buvę klasiokai, kurie šia idėja užsikrėtė, sudalyvavę analogiškame žaidime Vilniuje.

Kai pirmą kartą gavau iš savo pažįstamų kvietimą dalyvauti šiame žaidime, buvo baisu. Vien žaidimo pavadinimas kėlė nerimą, abejonę. Maniau, kad ten dalyvauja tik labai protingi žmonės. Atėjusi į kavinę su draugais, aš pamačiau , kad čia susirinko įvairaus išsilavinimo žmonės – nuo abiturientų iki vidutinio amžiaus, kurie penktadienio vakarus nori leisti prasmingai. Labai nustebau, jog toks žaidimas susilaukia didelio pasisekimo. Kavinė buvo sausakimša. Žaidime dalyvavo 20 komandų, kurias sudarė po 5-8 narius.

Kiekvieno žaidimo metu jaučiasi jaudulys prieš gaunant klausimą, kai nežinai ar teisingai pasiseks komandai atsakysi, ar ne. Žaidimas trunka apie tris valandas. Po pirmųjų žaidimų net galvą, ne vien man, skaudėdavo tarsi po egzamino. Bet tolesniuose dalyvavimuose mane ir mano draugus apimdavo azartas, rimdavo jaudulys, tos valandos pralėkdavo labai greitai.

„Protų karai“ – tai azartinis komandinis žaidimas, kurio metu dalyviai raštu atsakinėja į įvairius vedėjų užduodamus klausimus iš muzikos, istorijos, meno, geografijos, politikos, technologijų sričių. Rengiami penki turai. Kiekvieną turą sudaro dešimt klausimų. Laimi komanda, pateikusi daugiausiai teisingų atsakymų. Trys pirmos vietos yra apdovanojamos daiktiniais prizais. Žaidimo metu galima išgirsti daug dalykų, apie kuriuos niekada net nesusimąstei. Tai geriausias laiko praleidimas ir žinių pasisėmimas. Kartą sudalyvavusi jau supratau, kad nebūtina išmanyti visiškai viską. Dažnai padeda sėkmė bei šeštasis pojūtis. Žaidimas skatina daugiau  domėtis įvairiomis naujausiomis technologijomis, įdomybėmis, politika, istorija, vykstančiais renginiais, projektais.

Kaskart atsiranda vis daugiau norinčių parodyti savo žinias bei puikiai praleisti laiką draugų apsuptyje. Ragaudami alų dalyviai atsipalaiduoja, jaučiasi kolektyviškumas, žmonės tampa linksmesni, tvyro draugiška konkurencija. Bet žmonių, padauginusių alaus, nesimato. Pasirodo, alų gerti galima prasmingai ir naudingai.

Keletas klausimų, su kuriais galima susidurti „Protų karuose“:

–          8 beždžionės per 8 min. suvalgo 8 bananus. Kiek bananų suvalgys 3 beždžionės per 3min.?

–          Skelbimas: „ Keičių 40 metų vyrą į 2 po 20metų. Varianto „ …“ nesiūlyti. Kokio varianto nesiūlyti?

–          Algirdas Brazauskas specialiu dekretu atšaukė įstatymą, galiojusį Ignalinos Atominės elektrinės teritorijoje. Koks tai buvo įstatymas?

–           Antrojo pasaulinio karo metu „Oskaro“ statulėles gamino ne iš metalo. Kokia buvo naudojama medžiaga?

–          Kas pirmasis pateikė dabartinę lietuvių kalbos abėcėlę?

Parengė Monika Montvydaitė

Leave a Reply