Idiotai, kas investavo į akcijas?

Jūs esate visiški idiotai, pelnydamiesi iš šių metų rinkos kilimo.
Didžiuma 95 milijonų Amerikos investuotojų yra giliai įklimpę šiame burbule, mėgindami vaikytis neigiamą pelną nešančias akcijas. Išjunkit save driežo smegenis ir paieškokit savyje bent žiupsnelį racionalaus proto.
Nepyk, driežasmegeni… Pinigus, kuriuos šiemet sukišai į akcijas?! Jos buvo skirtos būtent tokiam idiotui, kaip Tu…
Kaip galima taip kvailai pasielgti? Kaip galima pirkti akcijas pradžioje metų ir laukti, tikintis, jog pasiektas pikas neš dar daugiau naudos?
Toks pareiškimas labiau panašus į pamišusio individo išsidirbinėjimus. Ir aš manau, jog taip ir yra… iš dalies. Galų gale, tai yra racionaliai paaiškinamas žmonių pasipūtimas, kurie nuo šių metų pradžios daro dideles klaidas apie rinkos judėjimo trajektorijas…
“ Kas kvailiausia, tai visų perspėjimų nepaisymas, kai stengiesi kilti “į viršų” ir galvoti, jog esi teisus kiekvieną kartą rinkai sustojus ir net neturint žalio supratimo – ji kils ar kris?”, teigia Jonas Elmerraji. B. Farrell’as turėjo perspėjimų apie galimus lūžio taškus nuo sausio 1d. Kol skaičiavo dividendus, S&P per tą laiką pakilo 19,7%.
Kaip galima pražiopsoti 20% kilimą rinkoje ir tada kaltinti visus, kurie per 2013 metus uždirbo pelną, būdami „driežasmegeniai“ mulkiai? Tai, mano draugai, ir yra skirtumas tarp ‘buvimo teisiu’ ir tikrų pinigų uždirbimo.
Žinoma, akcijos gali persilaužti ir nuo šio momento judėti žemyn. Kai investuotojai neša vis daugiau pinigų į rinką nuo finansinės krizės, toks „pakratymas“, kuris vers rinką sumažinti kainas, visgi kažkokių pasekmių turės.
Asmeniškai netikiu, kad su kapitalo įplaukom susijusi istorija bus užmiršta artimiausiu metu. Daugelis investuotojų buvo išjuokti dar sausio mėnesį, kai prasidėjus „didžiosios rotacijos“ diskusijoms investuotojų apetitas, manoma, turėjo pereiti iš obligacijų į akcijas. Bet dabar atrodo, jog ši metamorfozė išties vyksta. Ir, žinoma, dar daug lėšų yra nuošalyje.
Kapitalo rinka duos papildomą postūmį per 2013 metų antrąjį pusmetį. Taigi, jei ignoruosite visus gandus ir kaip tas paskutinis kvailys bėgsite nuogas į dilgėles šią vasarą, kas žino… galbūt Jūs einate geru keliu ir šie likę metai Jums visgi pasibaigs puikiai…
Parengė Tadas Grabliauskas

Leave a Reply