Ar Vokiečių kalba reikalinga?

Vokietijos darbo rinka

Mokykloje mums reikėjo pasirinkti vieną iš dviejų kalbų, anglų ar vokiečių. Tada aš paklausiau mamos, kokią kalbą siūlo man rinktis. Ji patarė: vaikeli, imk anglų, nes vokiečių aš pati mokinausi, tai naudos nedaug iš jos, tai siūlau rinktis anglų. Pasirinkau anglų kalbą ir tikrai nesigailiu. Ką išmokau, tikrai pravertė gyvenime.

Po studijų sugalvojau savanoriauti ir ieškojau projektų, kurie nebūtų susije su vokiečių kalba, kadangi aš jos nemokėjau. Ir kaip gyvenimo išdaigą, gaunu pasiūlymą savanoriauti rytų Belgijoje, o ten  kalbama ne tik flamandų, prancūzų, bet ir vokiečių kalba. Man tai tikrai buvo gyvenimo iššūkis – išmokti naują kalbą svetimoje šalyje. Kai pradėjau mokytis, pamačiau, kad ištiesų ji yra plačiai naudojama. Internete vokiečių kalba yra viena dažniausiai vartojamų kalbų.

Savanoriavimo metu teko mums nemažai pakeliauti ir susipažinti su Belgijos ir Vokietijos kultūra, studijavimo galimybėmis. Iš tiesų, Vokietija siūlo aukščiausio lygio studijas patraukliuose ir kultūros požiūriu įvairiapusiškuose universitetiniuose miestuose.

Didelė dalis Lietuvos studentų dalis pasirenka „Erasmus“ mainų programą, tai suteikia galimybes pastudijuoti ir Vokietijoje.

Po savanoriavimo likau Vokietijoje gyventi. Geros vokiečių kalba žinios atveria plačias karjeros galimybes konkuruoti visos Europos darbo rinkoje.

Dar keliatas svarbiu faktų:

* Lietuva ir Vokietija palaiko artimus ekonominius ryšius. Vokietija yra svarbiausias Lietuvos prekybos partneris ir vienas didžiausių investuotojų. Vis daugiau Vokietijos įmonių pripažįsta Lietuvą kaip patrauklią vietą investicijoms ir įsikuria čia;

* Pagal knygų produkciją Vokietija užima 3 vietą pasaulyje.

* Kiekvienam žinomi tokie kūrėjų vardai, kaip Getė, Šileris, Kafka, Bachas, Mocartas, Bethovenas, Kantas, Nyčė, Froidas.

* Daugelis geriausiai pasaulyje žinomų firmų įsikūrusios Vokietijoje;

* Lietuva tampa vis labiau mėgstama vokiečių atostogautojų šalimi. Praėjusiais metais jų skaičius padidėjo beveik dvigubai, ir toliau laukiama ženklaus augimo. Jau dabar daugiausiai užsienio svečių atvyksta iš Vokietijos. Todėl vokiečių kalbos žinios skatina ne tik tarpusavio supratimą, tačiau taip pat teikia didelių privalumų turizmo verslo šakoje;

Ex-savanorė

Business Germany

One thought on “Ar Vokiečių kalba reikalinga?

  • 2013-07-13 at 11:48 pm
    Permalink

    Tai aišku, kad reikalinga. Anksčiau ar vėliau manau kiekvienam teks susidurti, o ypač svarba didės ateityje, kadangi vokietija sparčiai plečiasi. Bent jau pradmenis vokiečių kalbos išmokti, manau, būtina kiekvienam. 

Leave a Reply