Ar ir jums taip „sekasi“ ?

Darbo birža

Džiaugiuosi, kad man gyvenime „nepaprastai“ sekasi. Kas mėnesį tenka apsilankyti darbo biržoje. Kam reikalinga ši institucija, niekaip nesuprantu. Vieni pasakytų, kad dėl pašalpų, kiti, dėl socialinio draudimo. Lankausi darbo biržoje pusę metų, rezultato jokio. Esu baigusi VDU. Vis labiau įsitikinu, kad darbo birža, darbo neieško ji atlieka socialinės kontrolės funkciją. Taip manęs nekontroliavo net mano tėvai.

Darbo birža – tai ne policija, oficialiai jėgos naudoti negali.  Naudoja socialinę kontrolę. Siūlyčiau darbo biržai pakeisti pavadinimą ir pasivadinti „Bedarbių kontrolės institucija“. Aiškinu kodėl.

Socialinė kontrolė pasiteisina bet kokioje visuomenėje, ją apdairiai naudojant.

Naudojant socialinę kontrolę, poveikis akivaizdus. Socialinės kontrolės formos labai įvairios bei išradingos.

Darbo biržos specialistai, rimtais veidais. Toks jų vaidmuo. Visi specialistai rimti, ar teko kur matyti nerimtą specialistą? Man ne. Taigi, kad gerai atliktų savo vaidmenį, darbo biržos specialistas turi mokėti bartis ir gąsdinti. Barė ir mane. Nespėjau atspėti darbo biržos specialistės minčių. Sugadinau vieną baltą popieriaus lapą ir taip pagilinau Lietuvos krizę.

Kita socialinės kontolės forma – ekonominis spaudimas. Tai labai efektyvi kontrolės priemonė. Neatsiliepsi tris kartus į specialisto skambutį, būsi pašalintas iš bedarbių sąrašų t.y., neteksi pašalpos. Telefono paleisti iš rankų negali. Jautiesi svarbus, nes tavęs gali bet kada prireikti. O jei aš neturiu telefono? Kvailas klausimas ar ne? XXI a. ir be telefono.

Dar vienas kontrolės būdas, tai namų darbai. Išduodamas specialios formo lapas pavadinimu „Savarankiškos darbo paieškos kortelė“. Turi registruoti tiksliai kur, kada, kaip ieškojai darbo. Pvz., skambinai, siuntei CV, nuvykai ir t.t. Tai kruopštus ir atsakingas darbas.

Pirmą mėnesį labai stengiausi atlikti namų darbus. Apverčiau visą internetą ir laikraščius ieškodama skelbimų. Antrą mėnesį kruopštumas dingo. Nėra skelbimų. Bet užpildyti turi, tai ir pildai iš oro. Nesidomi, nesistengi, neturi motyvacijos reiškia, kad tau patinka būti bedarbiu. Man patinka, nes gaunu 413 Lt pašalpą.

Į darbo biržą einu kaip į teismą. Paliks ar išmes? Nelaukiu tos dienos, o kai ji ateina, laukiu, kad greičiau pasibaigtų. Ar ir jums taip sekasi?????

Parengė Laisvoji Bagyra

5 thoughts on “Ar ir jums taip „sekasi“ ?

 • 2014-11-25 at 10:17 am
  Permalink

  Taip pritariu,Siauliu darbo birzoje siaubingi tarpininkai,bendravimas siaubingas,nueini ir jautiesi kazkuom kaltas kad ten lankaisi,ant taves vos ne rekia. O direktore protaria siaubingam darbuotoju elgesiui.Reiktu manau Siauliu darbo birzoje pakeisti direktore,gal nauji virsininkai ivestu tvarka.SIUAUBINGI ZMONES TIE LIETUVIAI

 • 2014-08-26 at 7:29 am
  Permalink

  Taip va labai viskas aiškiai aprašyta apie darbo birža.Taip ir yra ir pastebejau visur taip sėdi rimtais veidais darbo biržos tarpininkai ir vaizduoja esąs dideli direktoriai ir tu pasijauti šūūū. vietoje.Jau teko kelis sykius eiti pas biržos direktore dėl darbuotojo elgsenos su darbo ieškančiu klientu.Ateini pas tarpininke sėdi boba surūgusiu veidu iš vakaro tikriausiai susipykusi buvo su vyru ir mėgina tau ėsti nervus.Užsienyje darbo biržos specialistai elgiasi kaip pardavėjos parduotuvėje,Laba diena,kaip jums sekasi?Ačiū,prašom,veide šypsena pastoviai,malonu net eiti pas tokias tarpininkes.Mėšlas mūsų darbo biržų darbuotojai.

 • 2010-11-09 at 4:43 pm
  Permalink

  na va ir mokykis….mokykis ir darbo birzoje atsidursi.

 • 2010-10-13 at 9:59 pm
  Permalink

  Na gal nereik taip ziauriai 😀 gal ir toje darbo birzoje ne visi jau tokie pikti, juk visokiu zmoniu yra 🙂

 • 2010-10-13 at 9:42 pm
  Permalink

  prie sienos visus ir….tra ta ta ta ta…….ir tvarkele.

Leave a Reply