Apie rinkėjų teisę gauti teisingą informaciją

savivaldybiu rinkimai

Po to kai praėjusį savaitgalį atskleidžiau dienraščio „Diena media“ interneto portalo elektroninės apklausos „Išrink miesto merą! Siūlyk kandidatą“ netobulumą (plačiau skaityti čia…), be jokių paaiškinimų kaip potencialus pretendentas į merus iš šio žaidimo antradienį tapau pašalintas. „Balsavimas sustabdytas dėl balsų klastojimo“ – toks užrašas prieš kelias pasirodė prie mano „kandidatuojančios“ nuotraukos.

Nesuprantu, kodėl siekdamas suteikti progą patobulinti kuriamą balsavimo sistemą ir norėdamas paskatinti šio žaidimo kūrėjus pagrįsti jos skaidrumą, esu nubaustas? Noriu paklausti: kokiu būdu ir kaip „klastojau“ balsus? Iškeldamas balsavimo sistemos apsaugos problemą? Savo pavyzdžiu parodydamas, kad balsuojančiųjų skaičių galima padidinti iki nerealių skaičių: vaizdžiai demonstruodamas kaip už mane „prabalsavo“ daugiau nei 85 tūkstančiai portalo „lankytojų“… Ar paviešindamas instrukciją, kaip tai galima padaryti? Juk ja nedelsiant ėmė naudotis kiti pretendentai… Kai kurių iš jų reitingas peržengė 10 tūkstančių. Gerokai didesni buvo ir kitų portale esančių kandidatų reitingai. Tad kodėl kiti kandidatai išvengė panašių kaltinimų? Ar vadovaujamasi taisykle – kas leidžiama Jupiteriui, tas neleidžiama jaučiui… Kodėl tapau nukryžiuotas gėdingu prierašu portale?

savivaldybiu rinkimai

Kaip žmogus, pasukęs į politiką suvokiu, kad merą rinks naujoji miesto tarybos dauguma, o ne interneto portalas, sugalvojęs šį žaidimą. Kaip informacinių technologijų specialistas ir pilietis pastebėčiau, kad politinį atspalvį turintis, priešrinkiminis žaidimas nėra toks jau nekaltas… Juk naudojantis vieša tribūna trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, formuojama rinkėjų nuomonė. Ar šiuo atveju jų teisė gauti teisingą informaciją yra užtikrinama? Mano patirtis verčia tuo smarkiai suabejoti…

Šarūnas Grigaliūnas

Leave a Reply