JAV švietimo paramos fondas skatins baltijos šalių lyderius

Baltijos-Amerikos laisvės fondas

Šiandien Vilniuje lankosi neseniai įkurto Baltijos-Amerikos laisvės fondo (Baltic-American Freedom Foundation, BAFF) direktorių taryba, kurios nariai pristatys fondo globojamas veiklas bei susitiks su Lietuvos užsienio reikalų viceministru Evaldu Ignatavičiumi, Lietuvos vyriausybės atstovais, JAV ambasadore Lietuvoje Anne E. Derse, taip pat su Lietuvos verslo, visuomenės ir mokslo lyderiais.

Baltijos-Amerikos laisvės fondo paramos dydis gali siekti daugiau nei 60 mln. JAV dolerių (beveik 160 mln. litų). Jis sukurtas prisidėjus sėkmingai veikusiam Baltijos-Amerikos verslo fondui, įkurtam 1994-aisiais JAV Pagalbos Rytų Europos demokratijoms įstatymo pagrindu. Daugelis JAV visuomeninių lyderių, dirbsiančių Baltijos-Amerikos laisvės fondo taryboje, yra dalyvavę Baltijos-Amerikos verslo fondo, veikusio trijose Baltijos valstybėse pastaruosius 15 metų, veikloje.

Baltijos-Amerikos laisvės fondo pirmininkė ambasadorė Rozanne Lejeanne Ridgway ir prezidentas Kim Davis džiaugėsi, kad fondo finansinė parama perspektyvioms studijoms bei patirties mainams Jungtinėse Amerikos Valstijose padės investuoti į Baltijos šalių ateitį bei stiprinti ryšius su JAV.

Baltijos-Amerikos laisvės fondas pasiūlys unikalias švietimo mainų programas “viskas įskaičiuota”, kurių dalyviams nereikės mokėti jokių mokesčių norint kreiptis dėl paramos ar dalyvauti programose. Nuolatiniams Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams atviros kvalifikacijos kėlimo ir švietimo programos padės išugdyti Baltijos šalių ateities verslo, visuomenės ir mokslo lyderius. Skelbdamas apie veiklos pradžią Baltijos-Amerikos laisvės fondas pranešė apie konkursines darbo ir švietimo mainų programas:
• Profesinės stažuotės programa
• Mokslinių tyrimų programa
• Antrojo laipsnio studijų programa

BAFF stipendijas administruos Tarptautinių švietimo mainų taryba (Council on International Educational Exchange, CIEE).

Daugiau informacijos apie fondą: www.BalticAmericanFreedomFoundation.org

Leave a Reply