Interviu su „Destination Innovation“ įkūrėju bei generaliniu direktoriumi Paul Sloane

inovacijos

Inovacijų pamokslininkas

Paul Sloane yra aistringas kūrybingumo verslo procesuose šalininkas. Jis nuolat ieško naujų būdų, kaip organizacijos galėtų veikti bei įsilieti į rinkas. Paskutinė Paul Sloan knyga „Inovatyvus lyderis“ (The Innovative Leader) yra pilna intriguojančių paragrafų, tokių kaip: „Būkite padegėjai ir gaisrininkai“, „Nužudykite nevykėlius“ ar „Atsiribokite“.

Šių teiginių tikslas – padėti verslo lyderiams performuoti savo komandas į „inovacijų karius“ bei organizacijas į „išradimų bei atrepreneriškų pasiekimų jėgainę“.

Kokius įžvelgiate kūrybingumo pliusus?

Kiekvienas supranta, jog inovacijos yra sėkmės raktas. Paprasčiausiai būti geresniems, pigesniems bei greitesniems – nebe išeitis. Viskas, kas yra pagaminama tam tikroje šalyje, gali būti pagaminta pigiau Kinijoje. Dauguma paslaugų yra patikima antriosioms šalims. Vienintelis būdas norint sėkmingai veikti – pastovios inovacijos, nauji verslo metodai. Jei ne Jūs, kas nors kitas suras gudresnį kelią, pagamins geresnį produktą ar suteiks priimtinesnę paslaugą.
Jei kompanija nebus inovatyvi, ilgainiui jinai bus pašalinta iš verslo pasaulio. Yra daugybė pavyzdžių, kuomet kompanijos puikiai dirbo, įsiklausė į klientų poreikius, pagerino savo produkciją, paslaugas bei veiklos kokybę, susikoncentravo į pardavimus ir bankrutavo.

Ko reikia, norint būt inovatyviems?

Vienas iš geriausių metodų – pasinaudoti žmonių idėjomis. Būti novatoriumi nereiškia, jog žmogus turi būti genialiu išradėju. Priešingai, vienas iš geriausių būdų yra išlysti iš savo kiauto bei pažiūrėti ką žmonės daro Kalifornijoje, Olandijoje, Singapūre, Šanchajuje bei sugrįžti. Ir tuomet, jei Jūs esate pirmas žmogus, darantis tai savo šalyje, Jūs esate novatorius.

Kas Jūsų nuomone labiausiai trukdo inovacijoms?

Dauguma aukščiausiojo lygio vadybininkų – vadovai bei generaliniai direktoriai – nori inovacijų, tačiau didesnė bei sėkmingesnė kompanija, tuo sunkiau būti inovatyviems. Sėkmė gali būti didžiausias inovacijų priešas, o sėkmingas produktas ar verslo modelis priešinasi viskam, kas yra nauja, radikalu bei netradiciška.
Be abejo, dauguma kompanijų bijo nesėkmių. Kitas dalykas yra tai, jog darbuotojai yra pernelyg užsiėmę kasdieniais darbais ir neturi laiko išbandyt naujų dalykų. Nepaisant to, pačios sėkmingiausios kompanijos sugeba įveikti šias problemas bei rizikuoja, siekdamos unikalių rezultatų.

Ką galėtumėte patarti vadovams?

Lyderystė yra dalykas, susijęs su vizija, kryptimi, strategija, strateginėmis sąjungomis; tai yra susiję su visos komandos vystymu. Vadovas privalo daug laiko skirti komunikacijai, įkvėpimui, paskatinimui bei įgaliojimui, priešingai negu kontrolei, palyginimams bei stebėjimui.

Septynios auksinės Paul Sloane taisyklės:
Nebijokite keisti savo nuomonės
Klauskite skvarbių klausimų
Klausykite
Iš lėto apgalvokite įvairias nuomones
Išbandykite netradicines kombinacijas
Skolinkitės su pasididžiavimu (pasinaudokite žmonių mintimis)
Realizuokite

Ką atsakytumėte žmonėms, kurie ateina pas Jus su idėja, net jei iš karto matote, jog ji nebus sėkminga?

Skamba įdomiai. Kaip mes galėtume tai realizuoti?

Šaltiniai: http://www.innoestonia.ee/ http://uzsidirbkpats.lt

uzsidirbkpats.lt

Leave a Reply