Egzaminai. Kaip jiems pasiruošti?

egzaminai

Neretai artėjant egzaminams užuola panika, kad nespėsite tinkamai jiems pasiruošti. Pateikiame keletą vertingų patarimų tiems, kurių laukia egzaminai.

1. Neturėkite išankstinio nusistatymo. Negalvokite, kad egzaminas yra sunkus ir jums nepavyks jo gerai išlaikyti. Tokios mintys tik įneš nereikalingą sumaištį.
Išlikite ramūs ir kryptingai mokinkitės. Tikėkite, kad jums pavyks. Ramybė ir darbas padės pasiekti trokštamą rezultatą. Stresas tik be reikalo jus blaškys.

2. Planuokite laiką. Skirkite daug laiko mokslui, bet jokiu būdu nepamirškite laisvalaikio ir pramogų. Atminkite, kad dirbdami be pertraukų greičiau pervargsite ir blogiau įsiminsite informaciją. Taip pat stenkitės išvengti kito kraštutinumo, kai daug laiko skiriama pramogoms, o mokomasi paskutinę naktį. Atminkite, kad tik tinkamai susiplanavę laiką galėsite pasiekti trokštamą rezultatą.

3. Susikurkite jaukią aplinką. Pasirinkite mokymuisi tą kambarį, kuriame lengviausia susikaupti, rinkitės tas valandas, kai gebate labiausiai koncentruoti dėmesį. Jeigu nervina netvarka, esanti kambaryje, susitvarkykite kambarį, jeigu blaško muzika, išjunkite ją, jeigu negalite susikaupti dėl saulės, užtraukite užuolaidas. Svarbiausia susikurti tokią atmosferą, kuri padėtų maksimaliai susikoncentruoti.

4. Konspektuokite esaminius faktus ir formules, pasibraukite citatas. Tai padės lengviau įsiminti faktus, leis mokymosi gale pasikartoti medžiagą. Taip pat galima užsirašinėti esaminę informaciją ant lipnių lapelių, susiklijuoti juos matomoj vietoj ir, esant reikalui, žvilgtelti į juos. Arba susikurti savo sistemą, kuri padės geriau ir greičiau įsiminti faktus.

5. Miegas ir maistas – labai svarbu. Stenkitės miegoti ne mažiau kaip 6 valandas, tinkamai maitinkitės. Tai leis išlikti žvaliems ir energingiems. Jeigu kamuoja nerimas, leiskite sau pasilepinti saldumynais, kurie pakelia nuotaiką, malšina stresą. Tuo atveju, kai jaučiate pernelyg didelį nerimą, vartokite B grupės vitaminų preparatus, gerkite valerijonų arbatą.

6. Svarbiausia – pozityvus mąstymas. Tvirtai tikėkite, kad egzaminą išlaikysite puikiai. Įsivaizduokite save, matantį įvertinimą, įsivaizduokite, kaip apsidžiaugiate. Karštas tikėjimas – visa ko pradžia.

www.nestresuok.lt

Leave a Reply