Vladimiras Kličko

Vladimiras Kličko yra profesionalus Ukrainos boksininkas ir dabartinis pasaulio sunkiasvoris WBA (super), IBF, WBO Super, IBO & Ring žurnalo čempionas. Jis turi „Steelhammer“ pravarde, t.y. plieno plaktukas, už jo mirtinus kūno smūgius. Jis kilęs iš Ukrainos ir gimė 1976 metais kovo 25 d. Semey, Kazachijoje. Jo brolis Vitalijus taip pat yra profesionalus boksininkas ir šis duetas yra gana populiarus visame bokso istorijoje. Kaip ir vyresnis brolis Vladimiras studijavo sporto mokslus ir filosofiją pedagoginiam Kijevo universitete ir 2001 metais sėkmingai baigė ir gavo daktaro laipsnį.

Vladimiras Kličko pradėjo savo sportininko karjerą būdamas 14 metų. Kaip mėgėjas jis laimėjo 112 kovas ir patyrė tik šešis pralaimėjimus. Jis daug treniravosi, kad išlaikytu gera fizinę forma. Sportas, tai jo raktas į sėkmę ir jis visada siekia išlikti geroje sportinėje formoje. Sportas yra labai svarbus bokse, kad būtų išvengta rimtų sužalojimų.

Jo kaip mėgėjo karjera prasidėjo 1993 metais, kai jis dalyvavo Jaunųjų boksininkų Europos čempionate ir laimėjo sunkiasvorių titulą. Jis lengvai nugalėjo savo priešininkus su savo sunkiasvorių smūgiais ir greitais judesiais. 1994 m. Vladimiras Kličko laimėjo 2 vietą Pasaulio jaunimo čempionate, Stambule, Turkijoje. Po metų jis laimėjo aukso medalį čempionate Italijoje, nugalėjus Luan Krasniqis. Jo didžiausia sėkmė buvo 1996 m. Olimpiados žaidynėse Atlantoje, kai jis tapo pirmasis baltodis vyras, kuris iškovojo aukso medalį sunkiasvorio kategorijoje virš 91 kg. Tais pačiais metais jis užėmė 2-ąją vietą Europos čempionate Vejle, Danija .

Vladimiras ir Vitalijus Kličko pasirašė sutarti su „Universum Box-Promotion“ klubo vadovu Klaus-Peter Kohlunter Hamburge, Vokietija. Jo pirmoji profesionali kova buvo Lapkričio mėnesį.

1998 metų rugsėjo mėnesį jis laimėjo prieš visiškai nežinoma Steve Pannell. Per pirmuosius dvejus metus jis turėjo 24 profesionalias kovas. Savo gimtajame krašte Kijeve 1998 m. Gruodį jis pirma karta pralaimėjo nokautu prieš amerikietį Ross Puritty.

1999 m. jis tapo Europos čempionu, o 2000 m. jis pirmą kartą kovojo pasaulio sunkaus svorio bokso čempionate. Jo priešininkas buvo: WBO čempionas Chris Byrd. Prieš šešis mėnesius Vladimiro brolis Vitalijus prarado WBO titulą, nes dėl peties traumos teko atsisakyti kovos.

2011 m. dar kartą Vladimiras padarė gera įspūdį savo sirgaliams. Prieš britų David Haye Vladimiras laimi paskutinį WBA sunkiasvorių titulą ir kartu įrašoma į sporto istorija: pirmieji broliai Kličkos, kurie turi susirinkę visus sunkiasvorių titulus.

Tačiau Vladimiras Kličko ne tik čempionas ringe, bet ir už ringo ribų. Jis įrodė, kad jis turi čempiono širdį. Po jo pergalės nokautu prieš Brock 2006 metų lapkritį, Vladimiras skirė 285.000 dolerių UNESCO projektui “Švietimas skurstantiems vaikams” Namibijoje, kurį taip pat remia Henkel/Schwarzkopf. Jis prisidėjo ir prie šio fondo „Laureus Sport for Good Foundation“ kaip ir kiti įžymus sportininkai Edwin Moses, Boris Becker, John McEnroe, Katarina Witt. Jis skyrė pinigus sportui ir jaunimo centrams Niujorke ir Berlyne. “Ten gali vaikai iš gatvės su kvalifikuotais mokytojais ir treneriais, šokti ar užsiimti kovo menais. Juk sportas yra ne tik gerai organizmui, bet taip pat dvasinei būsenai ir charakteriui. Ne veltui yra sakoma: sveikame kūne gyvena sveika siela. Mes norime suteikti galimybe tiems vaikams, kurie yra beviltiški”, -sakė Kličko.

Po Vladimiro olimpinės pergalės 1996 m., jis su broliu įkūrė savo gimtojoje Ukrainoje Fondą, padėti ir paremti neturtingiems vaikams. Fondas skirtas AIDS prevencijai ir kovai su narkotikais. Taip pat vykdomos pagalbos programos Rumunijoje ir Brazilijoje.”Mes visada esame pasirengę padėti ir už kitus pakovoti”, – sakė Vladimiras.

Viena iš šių kovų buvo kova už demokratiją savo gimtojoje Ukrainoje. Kai ten 2004 m. prasidėjo demokratinis judėjimas, tai Vladimiras išskrido į Kijevą palaikyti taikios oranžinės revoliucijos.

2006 m. mirus Vokietijos Federaliniui prezidentui Johannes Rau, broliai Kličko buvo paskirti „Integracijos Ambasadoriais“. „Žmonės visame pasaulyje turi daug bendrų dalykų. Mes turime visada kartu laikytis“, – sako Vladimiras Kličko.

Daugialypis gyvenimas. Ambasadorius, Pasaulio čempionas – ir tikras čempionas tiek ringe ir tiek už jo ribų.

Leave a Reply