Antanas Guoga

Antanas Guoga

Antanas Guoga, labiau žinomas kaip Tony G, lietuvių kilmės profesionalus pokerio lošėjas. Buvęs vaikų Rubiko kubiko čempionato nugalėtojas, 11 metų emigravo į Melburną, Australiją. Pagarsėjo savo agresyviu žaidimu ir netaktiškais komentarais žaidimo metu. Užsiima verslu. Vienas iš Lietuvos sportinio pokerio federacijos įkūrėjų, kuri 2010 m. kovo 20 d. tapo oficialia Lietuvos sporto federacija. 2011 metais Paryžiuje vykusioje ceremonijoje Antanas Guoga buvo paskelbtas metų pokerio asmenybe. 2011 metais jam suteiktas „Pasaulio lietuvis 2011“ vardas.

Antanas Guoga – verslininkas. Šiandien A. Guoga valdo tiek verslų, kad jiems suskaičiuoti turbūt nepakaktų abiejų rankų pirštų. A. Guoga visada sako, kad visas jo valdomas įmones sieja tik internetas. Vokietijoje jau šešerius metus veikia internetinė parduotuvė, JAV – sveikatos naujienų portalas, Australijoje – draudimo verslas, Lietuvoje – lažybų bendrovė „TonyBet“ ir pramogų bei poilsio parkas Trakų rajone, Anupriškėse, „Tony Resort“. Verslininkas nuolat ieško naujų idėjų , ieško ir tikisi rasti naujų nišų. Jis teigia, kad rasti naujų idėjų nėra sunku – tereikia galvoti, kaip bet kurią veiklą perkelti į internetą.

Visada A. Guogą žavėjo australų požiūris į lošimus – vienas žmogus per metus vidutiniškai pralošia 1,2 tūkst. JAV dolerių: „Visi lošia, bet tauta nėra blogesnė, priešingai – turbūt geriausia ir sąžiningiausia. Todėl aš visada buvau už lošimus, juos suprantu – tai natūralus dalykas“ teigė profesionalus lošėjas.

2001 metais sprogus interneto burbului Antaną Guogą ištiko visiškas bankrotas, kai visos įmonės tapo bevertės. „Buvau daug investavęs, tačiau viską praradau, niekam nebuvau įdomus ir niekas nenorėjo manęs pažinti ar padėti“ dažnai pasakoja Antanas. Tačiau verslininkui prie kortų stalo vėl nusišypsojo sėkmė ir visos skolos buvo grąžintos. Vėliau žaisdamas pokerį A. Guoga užmezgė ryšius su ne vienu dabartiniu verslo partneriu.

Šiandien verslininko bendrovėse dirba per 500 žmonių, iš jų apie 150 – Lietuvoje. Antanas Guoga turi tikslą – Lietuvoje įdarbinti 10 tūkst. protingų žmonių. A. Guoga įsitikinęs, kad Lietuvoje daug šviesių žmonių, kurie nori daug pasiekti: „Jeigu suteiksi geras sąlygas – jie dirbs. Jei žmones gerbsi – jie garbingai galės gyventi. Reikia juos pakankamai motyvuoti, kad galėtų ko nors pasiekti, o nebūti tik darbdavio įrankiu.

Pinigai A. Guogai, tai įrankis, padedantis investuoti ir sukurti naujų darbo vietų: „Pinigai turi laisvės, bet mažiau nei žmonės mano. Kaip tik jie gali suvaržyti laisvę. Tai yra energija, kuriai panaudoti turi turėti teisę. Jeigu pozityviai ją naudosi, tai ir jausiesi geriau, tačiau ne visada taip darant bus pasiekiamas pelningiausias variantas. Bet tai yra įrankis, kuriuo šiandien visi valdomi – žmonės gyvena dėl pinigų.“

Jaunieji verslininkai turėtų nebijoti imtis įgyvendinti savo idėjas. „Svarbiausia daryti, nesvarbu kaip, – mokė A. Guoga. – Reikia nepasiduoti, nusiteikti ir ieškoti nišų. Skatinu, kad turime kurti verslą užsieniui. Mes esame aukštesni už kitus užsienio verslininkus ir tikrai galime užimti geras užsienio pozicijas.“

5 thoughts on “Antanas Guoga

 • 2012-04-15 at 1:58 am
  Permalink

  Kaip tai turėtų būti mokomi mokykloje? Atsiprašau, o kam reikalingos tada ekonomikos pamokos? Ten ir pasakoja, apie tai. Aiškina kaštus bei kitus finansinio gyvenimo, investavimo niuansus. Be to, nemanau, kad prisiskaičius sausų ekonomikos idėjų būsi verslininkas. Jos padės tik tau nusibrėžti ribas, ką tu gali, ir nieko daugiau. Nes verslas slidus dalykas net ir turint žinias, dažnai mechaniniai dalykai sužlugdo, o ne informacijos stoka.

 • 2011-10-11 at 2:39 pm
  Permalink

  Va kai Lietuvoje atsiras pakankama mase tokiu zmoniu, tai ir pradesim puikiai gyventi. Svarbu, kad zmones suprastu, kad reik ir kitus truputi uz ausu patempti, paskatinti, ikvepti ir pasidalinti tuo ka tau gyvenimas padovanojo. O ne prisikrauti savo kisenes ir tyliai dziaugtis. Ar tai gobsumas gali teikti laime? Galbut, bet manau, tik laikina. A.Guoga puikus pavyzdys, kaip reik dziaugtis kartu su visais.

 • 2011-10-10 at 8:56 am
  Permalink

  Žmogus matyt matė ne tik sotų gyvenimą, bet ir turėjo rūpestėlio. Sėkmės jam. 

 • 2011-10-09 at 2:03 pm
  Permalink

  Bet koks jis įžūlus prie pokerio stalo. 🙂 Net neįtikėtina, kad tas pats žmogus.

 • 2011-10-09 at 10:34 am
  Permalink

  Sveiki, visuomet skaitau A.Guogos straipsnius ir niekuomet nenusiviliu, nes jis viską išsako nuoširdžiai ir pataiko į dešimtuką, sutinku, kad motyvacija jauniesiems versilininkams yra labai svarbi tokių žmonių, kurie jau yra praėję verslo pakilimus ir nuopolius, tačiau dauguma jaunimo dar nemoka “skaičiuoti pinigų”, nežino kas yra balansas, kas yra investavimas, ar kaip reikia tuos pinigus valdyti, todėl sukūrus įmonę dažniausiai ji žlunga. Manau, bet menkiausi pagrindai apie pinigų valdymą jau turėtų būti mokomi mokykloje, tuomet ir supratimas ir patirtis ”ateis” greičiau ir ….

Leave a Reply