Tadas Grabliauskas: Tik žvaigždės gali sustabdyt kilimą

Dubai-International-Airport

Dubai International Airport taps antru didžiausiu (keleiviu apimtimi) oro uostu jau šį lapkričio mėnesį. Pagal Centre of Asia Pacific Aviation (CAPA) duomenis – Dubajaus oro uostas šiuo metu yra 4 vietoje – perims antrąjį numerį nuo šių metų lapkričio mėnesio, priešaky matydamas tik Londono Heathrow oro uostą. Dubajaus oro uostas „perlips“ Frakfurto, Hong Kong ir Paryžiaus Charles de Gaulle (CDG) padalinius, teigia CAPA. Toks pasikeitimas nėra didelis įvykis, žinant liepos mėnesio skridusiųjų srautą Dubajaus oro uostuose: Dubai International ir Dubai World Central – Al Maktoum International.

Dubai International pasiekė naują rekordą – 4,7 mln. Keleivių praėjo pro šio giganto vartus liepos mėnesį. Tai buvo net 400‘000 tūkst. Daugiau, lyginti su praėjusiu mėnesiu ir 9,7% daugiau, lyginti su tuo pačiu periodu 2010 metais.

Dubajaus teigimu, daugiausia keleivių buvo sulaukta iš Persijos įlankos, Indijos subkontinento, Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos.

Nauji tikslai

Nepaisant visko, šis projektas lapkričio mėnesiui, Dubajaus oro uostą priartina prie tikslo užimti pirmąją vietą iki 2015 metų, paliekant užnugary dabartinį Londono Heathrow oro uostą. Iki 2020 metų, Dubajaus uostas tikisi apie 98 mln. keleivių per metus.

Lorne Riley, Dubajaus oro uostų kompanijos komunikacijų vadovas,   komentuodamas CAPA statistiką, teigė:

„Iki šių metų pabaigos, tikimės, kad pro vartus bus praleista 51 mln. keleivių.“

Taip pat pridūrė, jog didėjantis tarptautinių skrydžių augimas turės puikias perspektyvas vystyti užsibrėžtus tikslus bei, kol CAPA ima pastarojo mėnesio keleivių statistiką, Dubai International statistikos departamentas analizuoja visų praėjusių 12 mėnesių suvestines ir turi planų ateinančiam naujam sezonui.

„Viena, kas teisinga, jog abi kompanijos sutinka, kad keleivių srauto grafikas kils“, teigė Riley.

Patvirtinant šiuos duomenis, CAPA analizė atskleidžia, kad ateinantis 2011-12 žiemos tvarkaraštis, remiantis keleivių pervežimo statistika, aplenks Hong Kongo bei Paryžiaus SDG oro uostus.

CAPA Airport Ranking teigia, jog Dubai oro uostas pasiūlys daugiau nei 1,3 mln. vietų per savaitę jau lapkričio mėnesį. „Dubajus laikysis šio grafiko visą gruodį ir didins aptarnavimo mąstą naujaisiais metais“, teigia pranešimas.

Analizuojant Dubajaus oro uosto ateities augimo tempus, CAPA savo pranešime mini: „ Klausimas yra ar Dubajus sugebės išlaikyti savo pozicijas antroje vietoje po to, kai žiemos – vasaros tvarkaraštis bus paskelbtas 2012 metais. Tam turi įtakos sezoninis keleivių srautas iš Europos bei mažėjantis skrendančiųjų kiekis per antrąjį ketvirtį iš pačios Persijos įlankos“.

Jie tik pridėjo, jog su dabartiniu augimo tempu, Dubajus gali pasiekti savo pozicijas iki lapkričio mėnesio, kaip antras judriausias oro uostas pasauly,  ir aplenkti Londono Heathrow iki 2015 metų. Žinant faktą, kad pats Heathrow neturi per daug galimybių plėsti savo oro uosto teritoriją, o Hong Kongas susiduria su kilimo / tūpimo problemomis bei dideliu oro erdvės apribojimu.

Tadas Grabliauskas

Leave a Reply