Tadas Grabliauskas: Aukso karštinė

gold

Auksas praeitą savaitę parodė didelį imunitetą prieš įvykusius įvykius. Kai paskutinį kartą tikrinau duomenis, jo vertė vis augo ir buvo didžiausia per… tuoj patikrinsiu grafikus… dvi savaites.

Visgi, aiškūs pirkėjai ir pardavėjai, daro rinką labai patrauklią, stumdami šį geltoną metalą į vertingų  prekių mainų krepšelį.

Nepaisant visko, aukso kaina kiek smuko, kai pavyzdžiui, paskelbus apie Džordžo Soros (George Soros) kelių savo pozicijų uždarinėjimą valdant investicinius portfelius.

Viso to pasekmė buvo ta, jog kažkas, artimas Soros investiciniam fondui, pranešė naujienas Wall Street Journal apie tai, kad būtent šis fondas išpardavė didžiąją dalį savo turėtų aukso ir sidabro atsargų.

Kad ir kaip autoritetingai tai skambėtų, Wall Street Journal straipsnis rašo, jog Soros fondas atliko tokius veiksmus su tauriaisiais metalais, norėdamas apsisaugoti nuo vartotojų paklausos po krizės griūties. Vienintelis būdas parduoti, kai visi perka ir paskui pirkti, kai visi parduoda. Auksas, kaip minima straipsnyje, bus vertingesnis nukritus kainoms. Be to dabar, kai FED‘ai atlaisvino monetarinės politikos pančius, QE2 galės ir toliau prakaituoti po apsiaustais iki pat birželio. Tuo tarpu Soros yra ramus dėl „defliacijos“.

Tiesa pasakius, parduodamas visą savo turimą auksą, Soros nemano, kad ir „infliacija“ yra labai didelis siaubas. Alan Fournier iš Penant Capital taip pat išpardavinėja turimas aukso atsargas. Viso to priežastis – pelnas, kol rinka nepasieks fiktyvaus piko.

Tuo tarpu, John Paulson yra laimingas, naudodamas kitą strategiją, kuri leidžia turėti tvirtą pamatą po išklotu auksu. Vyras, kuris tapo savo sėkmės kalviu tvirtino investuotojams, kad dėl griežtos monetarinės politikos ir Anglijos banko yra įtikinęs, jog aukso kaina per ateinančius tris – penkis metus pasieks 4‘000 USD ribą už unciją.

Meksikos centrinis bankas į savo saugyklas sukrovė 93.3 tonas aukso per vasario ir kovo mėnesius. Tokių skaičių neteko skaityti nei vienam straipsnyje nuo 2009 metų lapkričio, kada Indija su šypsena išpirko 200 tonų aukso iš tarptautinio aukso fondo. Didžiąją dalį (78.5 tonos) Meksikos CB susipirko kovo mėnesį, pasižymėdama, kaip didžiausią atsargų dalį sukaupęs bankas per dešimtmetį.

Pridėjus stabilias pirkėjas nuo 2003 metų kaip Kinija ir Rusija, galima teigti, kad apetitas kyla tarpe ekonomikos prasme augančių šalių, kur šalia FOREX rinkoje sukauptų rezervų, žadama prijungti ir aukso.

Visame pasaulyje, centriniai bankai tapo tinkliniais aukso pirkėjais, pirmą karta nuo 1988 metų.

Naudojant dabartinį Jungtinių Valstijų vartotojų kainos indekso skaičiavimą, aukso kainos būtų 2‘442 USD šiandien. O naudojant 1980 metų metodiką, mes dabar žvelgtume į 8‘331 USD kainą – tad tai yra daug platesnis užmojis nei John Pulson 4‘000 USD už unciją.

Leave a Reply