Po verslo misijos Izraelyje – su sutartimis ir naujais kontaktais

„Eksportuojančioji Lietuva“ organizavo keturiolikos Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių misiją į Izraelį. Iš verslo misijos, kurioje dalyvavo tokios įmonės kaip „Sicor Biotech”, „Inta“, „ERP“, „Algoritmų sistemos“, Santariškių klinikos, „Northway medicinos centrai“ ar „West Express”, kai kurios įmonės grįžo su sutartimis, kitos džiaugiasi kontaktais.

,,Stiprios ir modernios Izraelio ekonomikos pagrindą sudaro aukštosios technologijos. Jos daro įtaką daugeliui verslo sričių, o Lietuvoje taip pat didžiulis potencialas IT ir biotechnologijos srityse, tad radome daug sąlyčio taškų. Po misijos akivaizdu, kad galima tikėtis efektyvesnio abipusio bendradarbiavimo“, – pasakoja „Eksportuojančioji Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.

Technologijų bendrovės „Vittamed“ atstovė, Kauno technologijos universiteto docentė ir daktarė Monika Petraitė pasakoja, kad į Izraelį vyko ieškoti kontaktų, su kuo galėtų drauge vykdyti inovatyvius projektus. „Iš Izraelio galėtume pasimokyti globalaus mąstymo, ten ypač gerai veikia paramos sistema, galinga konsultacinė pagalba, rizikos kapitalų fondai itin prieinami inovacijoms vystyti. Nustebino tai, kad jie ypač išsiugdę skubos jausmą – reaguoti reikia čia ir dabar“, – sako M.Petraitė.

Misijoje dalyvavusi kompanija „Baltic Innovative Solutions” Izraelyje pasirašė sutartį su IT bendrove „Gamatronic“ dėl atstovavimo tam tikrose rinkose. „Su Izraeliu jau bendradarbiavome ir anksčiau, tik nuo šiol tai sutvirtinta ir teisiškai. Derantis jie turi savo poziciją, tačiau nėra smulkmeniški. Jei sugebi argumentuotai įrodyti savo mintis, žinai, ko nori – jokių sunkumų. Tik natūralu, kad užmegzti tikrą partnerystę užtrunka“, – patarimais dalijasi „Baltic Innovative Solutions” direktorius Stanislovas Rimkus.

Verslininkų delegacija, kuri lydėjo Ūkio ministrą Dainių Kreivį, taip pat lankėsi parodoje „Biomed“, dalyvavo Lietuvos – Izraelio verslo forume, susitiko su HP, IBM, Maccabi, Elad HealthCare Solutions ir kitų įmonių atstovais.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos eksportas į Izraelį 2010 metų I ketvirtį sudarė 9,9 mln. litų ir, palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, padidėjo 2,2 karto. Tiesioginės Izraelio investicijos Lietuvoje 2010 m. sausio 1 d. sudarė 56,3 mln. Lt.

www.ukmin.lt

One thought on “Po verslo misijos Izraelyje – su sutartimis ir naujais kontaktais

  • 2010-06-30 at 2:20 pm
    Permalink

    Zydai yra protingi ir vieningi ne kaip lietuviai, tai musiskiams reiktu buti atsargiems, tai liks tik “su apatiniu trikotazu”.

Leave a Reply