Lietuvos verslas žengia į Vokietijos verslo rinka

Vokietijos verslo rinka

Lietuvos verslo interesų augimą Vokietijoje liudija tiek statistiniai prekybos duomenys, tiek mūsų šalies verslininkų investicijos Vokietijoje.

Lietuvos verslas domisi plėtros galimybėmis vienoje pagrindinių Europos Sąjungos valstybių. Vokietijoje veiklą plėtoti ketina įvairių ūkio sektorių įmonės, paslaugas jau teikia apskaitos ir verslo konsultantai iš Lietuvos.

Pastaruoju metu išaugus Lietuvos verslo susidomėjimui Vokietijos rinka, pradėta teikti įmonių, filialų steigimo, apskaitos ir susijusias paslaugas mūsų šalies verslininkams Diuseldorfe, viename svarbiausių Vokietijos pramonės ir verslo centrų.

Pagal eksporto apimtis pernai Vokietija užėmė trečią vietą pagrindinių Lietuvos eksporto rinkų sąraše po Rusijos ir Latvijos, be to, ji buvo didžiausia lietuviškos kilmės prekių rinka. VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva” duomenimis, 2010 metais mūsų šalies eksportas į Vokietiją sparčiai augo: š. m. vasario-liepos mėn., palyginti su 2009 metų analogišku laikotarpiu, augimas siekė 36 procentus. Pagrindinės Lietuvos eksporto į Vokietiją prekių grupės – plastikai, mineralinis kuras, baldai ir kiti medienos dirbiniai, trąšos, laivai, mėsos gaminiai ir pienas.

„Germany Trade and Invest” duomenimis, Vokietijoje šiuo metu veikia apie 40 lietuviško kapitalo įmonių. Pagrindinė jų veikla – logistika, didmeninė prekyba baldais ir statybos medžiagomis, mažmeninė maisto prekyba.

Vokietija turinti aukšta verslo kultūra bei prekybos tradicijas, tai galimybė atverti Lietuvos įmonėms didesnes galimybes ir kartu bendradarbiauti.

Norėdami steigti įmonę ar investuoti į šią šalį, tai būtina numatyti reikiamas investicijas ir susirasti mokesčių konsultantą (vok. Steuerberater).

Portalo businesswithgermany.lt informacija

Leave a Reply