Atsigaunant ekonomikai išaugo verslo lyderių apetitas žinioms

verslo vadyba

Penkiasdešimt vadovų iš pažangiausių Baltijos regiono ir tarptautinių kompanijų pradėjo studijas Vilniuje pagal “Baltic Management Institute” (BMI) tarptautinę verslo vadybos programą vadovams (Executive MBA). Aštuoniolika mėnesių vadovai intensyviai mokysis iš geriausių pasaulyje vadybos ekspertų, komandinių ir individualių projektų metu stiprins verslo valdymo, vadovavimo, analitinio mąstymo ir kitus vadybinius gebėjimus.

“Tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime būtina žiūrėti į priekį, siekti naujų aukštumų,” – atsakė Edis Kasperavičius, AB Teo LT personalo skyriaus direktorius, paklaustas, kodėl jis, sėkmingas vadovas, turintis daugiau nei dvidešimties metų patirtį versle, nusprendė vėl mokytis. “Sisteminga pažangiausių vadybos principų ir realių situacijų analizė suteikia idėjų, atveria perspektyvas augti,” – sakė E. Kasperavičius.

BMI Tarptautinė verslo vadybos studijų programa vadovams yra įgyvendinama bendradarbiaujant geriausioms Europoje verslo mokykloms, tarp kurių, tarptautinio finansų dienraščio “The Financial Times” Nr. 1 tituluojama HEC Vadybos mokykla Paryžiuje.

BMI generalinis direktorius Jaunius Pusvaškis teigia, kad ši studijų programa vertinga ne tik dėl tarptautiniu mastu vertinamų dėstytojų, bet ir dėl išskirtinės galimybės aukščiausiems vadovams mokytis vieniems iš kitų. “Šių metų studentų grupė išskirtinai didelė ir įvairi,” – sakė J. Pusvaškis. “Tai, kad net penkiasdešimt aukšto lygio vadovų kibo į mokslus BMI, rodo, kad jie yra pasiryžę dar efektyviau spręsti organizacinius klausimus, siekti geriausių įmonių veiklos rezultatų, bei kelti savo asmeninio prekinio ženklo vertę.”

Lapkričio 26 d. BMI studijas pradėjusių studentų grupėje vadovai iš gerai žinomų bendrovių “Teo LT”, “ORLEN Lietuva”, “Lietuvos Rytas”, “Lietuvos Spauda”, “Vilniaus Duona”, “Sicor Biotech”, “Radiolinija”, teisės kontorų “LAWIN” ir “Sorainen” , finansinių bendrovių “Lietuvos Draudimas”, Nordea banko, Danske banko, SEB banko, tarptautinių kompanijų “Philip Morris”, “Statoil”, “Ernst & Young”, “Philips”, “Tetra Pak”, “DPD”, “Baltisches Haus”, “PricewaterhouseCoopers”, “Tieto”, “Exigen”, “Wrigley” ir “Cramo”.

Daugiau nei 85% BMI studentų – aukščiausio lygio arba aukščiausios grandies vadovai. Kiti – teisės ir verslo konsultacijų profesionalai arba perspektyvūs vidurinio lygio vadovai didelėse korporacijose. Penktadalį grupės sudaro moterys. Vidutinis studentų amžius išliko stabilus – 34 metai. Studentų atranka vyko vertinant kandidatų kompetenciją, psichologinį pasirengimą bei vidinę motyvaciją.

BMI studijas pradėjęs danų verslininkas Palle Graveson Jensen tikisi, kad studijos jam padės sustiprinti žinias ir gebėjimus, reikalingus pažangiai vystyti verslą. “Noriu pakelti savo įmonių vertę, o krizės metu išmokau, kad tam reikia efektyviau valdyti personalą ir kitus išteklius”, – sakė kelias įmones valdantis P. G. Jensen. “BMI studijų programą vadovams vertinu kaip įrankį pakelti savo kompanijas į aukštesnį lygį”, – sakė jis.

Be HEC Vadybos mokyklos BMI konsorciume taip pat dalyvauja Kopenhagos verslo mokykla Danijoje, Louvain verslo mokykla Belgijoje, NHH ekonomikos ir verslo vadybos mokykla Norvegijoje ir Vytauto Didžiojo universitetas Lietuvoje.

BMI Tarptautinė verslo vadybos studijų programa vadovams vienintelė Baltijos regione yra akredituota Europos vadybos plėtros fondo EPAS tarptautinės kokybės sertifikatu. Studijų programa unikali tuo, kad yra parengta išskirtinai vadovams, paskaitas dėsto geriausi profesoriai iš Europos verslo mokyklų, studentai dalyvauja aktualias rinkos problemas sprendžiančiuose projektuose, taip pat vyksta mokytis į užsienį – į Šanchajų Kinijoje. Nuo 1999 m. BMI programą baigė daugiau nei 500 Baltijos regiono verslo lyderių.

Leave a Reply