Visuomenei mokslo premijos laureatų paskaitų ciklas

mechatronic

Lietuvos mokslų akademija tęsia 2009 metų Lietuvos mokslo premijų laureatų paskaitų ciklą visuomenei. Buvo skirtos septynios įvairių mokslo sričių, premijos ir planuojama surengti tiek pat viešųjų paskaitų, į kurias kviečiami visi besidomintys šiuolaikinio mokslo tendencijomis ir Lietuvos mokslinininkų laimėjimais.

Rugsėjo 7 d. 11 val. kviečiame į paskaitą Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius). Kauno technologijos universiteto prof. habil. dr. Saulius Kaušinis parengė pranešimą “Precizinės mechatroninės matavimo sistemos (PMMS) – iššūkiai ir perspektyvos”.

XXI amžius – itin tikslių įrengimų, robotizuotų gamyklų ir mikroelektromechaninių sistemų amžius. Automatizuotos staklės vis tiksliau gamina vis mažesnes detales. Galingiausi teleskopai, nepilotuojami lėktuvai, Žemę stebintys kosminiai palydovai labai tiksliai orientuojasi erdvėje.

Visiems šiems įrenginiams būtinos precizinės mechatroninės matavimo sistemos (PMMS). Aukštųjų technologijų plėtra, keldama vis didesnius matavimo tikslumo, matavimo greičio ir kitus reikalavimus, skatina naujų PMMS kūrimą.

Tokių priemonių kūrimas ir jų matavimo galimybių gerinimas suteikia naudos pramonei ir verslui. Šitaip gimsta inovatyvūs produktai bei technologijos. PMMS tyrimas, sukūrimas bei taikymas yra kompleksinis mokslinis ir techninis uždavinys, atspindintis įvairių sričių mokslo ir technologijų raidos tendencijas, apimantis visas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros grandis.

Pranešime šių problemų aktualumas ir jų sprendimo metodai iliustruojami precizinių ilgio kalibravimo, taip pat mikroelektromechaninėmis sistemomis grįstų judesio matavimo ir sekimo sistemų pavyzdžiais.

Lietuvos mokslų akademijos informacija

Leave a Reply