Į Paryžiaus gatves išvažiuos 3000 visuomeninių elektromobilių

elektromobiliai

2011 metų rudenį Paryžiuje turėtų pradėti funkcionuoti inovatyvi elektromobilių nuomos sistema “Autolib”. Jos principas bus panašus, kaip ir prieš kurį laiką Vilniuje veikusios oranžinių dviračių nuomos sistemos.

Už 12 eurų mėnesinį mokestį Prancūzijos sostinės gyventojai galės bet kuriuo paros metu viename iš 1 000 punktų išsinuomoti elektromobilį ir nuvažiuoti iki reikiamos stotelės mieste ar priemiestyje. Elektra varomą transporto priemonę bus galima užsisakyti ir iš anksto – internetu. Vienos savaitės „Autolib“ paslaugos kaina bus 15 eurų, o vieną dieną galiojanti „Autolib“ kortelė kainuos 10 eurų. Pati kelionė kainuos papildomai – 5 eurus už pirmą pusvalandį, keturis – už antrą, o vėliau pusvalandis kainuos 6 eurus. Tokia įkainių sistema sugalvota tam, kad vairuotojai nesugalvotų leistis į ilgas keliones.

“Autolib” sistemos diegimo konkursą, paskelbtą Paryžiaus merijos, laimėjo kompanija “Bollore”. Ji įsipareigojo bendradarbiaudama su ateljė “Pininfarina” pagaminti 3 000 elektra varomų automobilių bei įrengti tūkstantį jų įkrovimo vietų.

“Autolib” jau dabar vadinama pirmąja pasaulyje masine elektromobilių nuomos sistema.

Vienu įkrovimu “Bollore” elektromobilis galės įveikti 250 km atstumą. Akumuliatoriaus įkrovimas vidutiniškai trunka 4 valandas. Elektromobiliai gali išvystyti maksimalų 130 km/h greitį.

„Bluecar“ elektromobiliuose bus įrengta GPS navigacijos sistema ir pagalbos ryšio mygtukas. Paryžiaus gyventojų apklausos liudija, kad „Autolib“ paslauga ketina naudotis apie 2,4 mln. žmonių. Kad šis projektas ekonomiškai atsipirktų, būtina turėti 160 000 – 200 000 nuolatinių jos vartotojų.

Paryžiaus meras Bertrandas Delanoë  2007 m. buvo inicijavęs panašų dviračių nuomos miestiečiams projektą, kuris vėliau sėkmingai prigijo ir kitų šalių miestuose, tarp jų ir Londone. Beje, verta priminti, kad oranžiniai Vilniaus dviračiai buvo sėkmingai išvogti. Kaip ginsis nuo potencialių vagių prancūzai, kol kas smulkiau neaiškinama.

Leave a Reply