Atsargiai – mūsų vaikai “minų” laukuose

Gyvūnų priežiūros taisyklės

Ar teko kada įlipti į  šuns  š…..? Sutikite, jausmas labai nemalonus, ypač jei nepastebi ir parsineši namo. Bandykime pasiaiškinti ir suprasti, kodėl šunų augintojai nesurenka savo augintinių paliktų ekskrementų.

Gyvūnų priežiūros taisyklėse rašoma: „Gyvūnu besirūpinantis asmuo kieme, parke ar bet kurioje viešoje vietoje vedžiodamas gyvūną privalo turėti reikiamas priemones (maišelius, semtuvėlius ar kt.) ekskrementams surinkti.„ (šalt. http://www.bone.lt) Ir nors už taisyklių nepaisymą gresia baudos, ne visada ir ne visi šunų mylėtojai jų laikosi. Retai pamatysi vaizdą, kad šunį vedžiojantis šeimininkas surinktų savo augintinio išmatas.

Mano daugiabučio namo kiemas pilnas šunų paliktų „minų“, lėtai tiksinčių ir belaukiančių savo „aukos“. Dažniausios „aukos“ – VAIKAI. Daugiabučių namų smėlio dėžės jau seniai nebepriklauso vaikams. Esu mama ir man neramu, nes gyvūnų išmatos gali tapti rimto sveikatos sutrikimo priežastimi. Per gyvūnų išmatas plinta įvairius helmintai, kitaip – kirminai, kurie sukelia helmintozę. Kirmelės kiaušinėlis gali nusėsti kepenyse ir suvešėti iki cistos. Su gyvūno šlapimu platinama leptospirozė, kuri pasireiškia panašiai kaip gripas.(šalt. http://www.ve.lt) Veterinarijos vaistinėse yra maišelių, semtuvėlių, bet jų niekas neperka.

Nesu prieš gyvūnus, gyvūnas nekaltas, nes jį valdo instinktai. Jei galėtų kalbėti ko gero pasakytų „Aš neturiu pasirinkimo!”. Bet žmogus turi pasirinkimą, jis gali surinkti, bet nerenka… Kodėl??? O gi todėl, kad gali pasakyti visuomenei „NE“ ir dažnai taip daro. Šunų augintojai pasirinko „nerinkimo kelią“.  Šunų augintojus galima priskirti tam tikrai socialinei grupei ar bendruomenei, kuri turi savo vertybes, veiklos vienodumą su neigiamu atspalviu. Įstatymai neveikia, jiems paklusti nereikia. Į kaimynų pastabas seniai nereaguojama.

Baudomis ko gero nieko nepakeisi, nors kai kurios Europos šalys jas taiko. Pvz. Didžiojoje Britanijoje gresia 500-600 lt. bauda už „pamiršta“ augintinio krūvelę. Baudomis ir griežta kontrole pasižymi Vokietija.

Visuomenės sąmoningumo stiprinimas, švietėjiškos informacijos gausa apie higienos būtinybę, galų gale nemokamų maišiukų prieinamumas padėtų išspręsti šią problemą.

Labai norėčiau išeidama pasivaikščioti su vaikais į kiemą, į parką atsikratyti to keisto jausmo, kad aš „vedu“ juos kaip šuniukus ir saugau, kad neįliptų į š……, o tikrieji šunys laksto laisvi. Kada bus atvirkščiai?

Susirūpinusi mama

2 thoughts on “Atsargiai – mūsų vaikai “minų” laukuose

  • 2010-11-15 at 6:22 pm
    Permalink

    pritariu autorei – gyvūnas nekaltas. Kaune ,Vilniuje, manau ir kituose miestuose, yra savivaldybės policija.Jie turi teisę surašyti Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) protokolus už šiuos pažeidimus – viešosios rimties trikdymą, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus, želdinių apsaugos, gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus, rūkymą neleistinose vietose. Bet ar surašo?

  • 2010-11-09 at 4:49 pm
    Permalink

    maciau kabancias lenteles, kad bauda JEIGU pagaus 2000lt. Taciau vargu ar kas tokia bauda yra mokeja. O kad š… ant zolytes tai jau nestebina. Ypac kai eina mama su vaikeliu pasivaikcioti, o salia bega sunelis kuris savo reikaliukus cia pat ant zolytes padaro. Musu visuomeneje dar nesubrendusi, kad po savo augintiniu reikia visa š…. susirinkti.

Leave a Reply