Verslininko kredo

1. Pinigais visuomenė įvertina ne Tave, o Tavo paslaugas. NESIGĖDYK BŪTI TURTINGU, bet ir neperlenk: asmenybės vertė priklauso nuo intelekto, kūno ir jausmų tobulumo bei harmonijos, o ne nuo turimų daiktų kainos. Karvė su auksiniu lenciūgu nei duoda geresnį pieną, nei jaučiasi laimingesnė už kolegę su geležiniu; berk kiek nori cukraus pudros – šūdas tortu vis viena nepavirs.

2. DŽIAUKIS GYVENIMU IR jo sudėtine dalimi – VERSLU. Tačiau jei verslas Tau nebeteikia pasitenkinimo – apmąstyk savo gyvenimo vertybes ir pagalvok, dėl ko ari – ir ar verta toliau eiti lažą. Laikas su kiekvienais nugyventais metais bėga vis greičiau ir greičiau.

3. NESIPŪSK DIDYBĖJE. Gal šiandien tavo automobilio skardos gražesnės, rūbai brangesni ir laikrodis labiau blizga, bet prisimink kaimiečius savo tėvus ir senelius, pirmą biznį kioskelyje, “šatlus” Lenkijon, Kinijon ar Turkijon ar buvusio Palangos savininko grafo Tiškevičiaus anūką neturtingą pensininką: VISI ESAME IŠ TO PATIES MOLIO, o gyvenimas labai panašus į sūpynes.

4. LIETUVIAI – ir paprasti žmonės, ir pasilipę ant valdžios grumsto ar užimamo posto krūvelės – pavydūs ir NORI BOLŠEVIKINĖS LYGIAVOS, ypač KITIEMS. Nekreipk į juos dėmesio, dirbk savo darbą – šunes loja, Seimas riejasi, Vyriausybė priiminėja įstatymus, o karavanas vis viena eina.

5. TU UŽDIRBI PINIGUS IR užtikrini buities komfortą ne vien savo šeimai – nuo Tavo proto, veiklumo ir veržlumo priklauso Tau dirbančių žmonių pajamos ir gerbūvis – pelnytai DIDŽIUOKIS TUO. Dėl tokios puikybės Šv. Petras tikrai nesikabinės.

6. Jei aptariant firmos veiklą darbiniuose pasitarimuose visi pradėjo girti ir žavėtis Tavo genialiais sprendimais – kuo greičiau atleisk malonius patarėjus ir pasitelk tokius žmones, kurie Tau mandagiai, bet į akis pasakys, kad kartais nusišneki.

7. Niekada NEPRIIMK Į DARBĄ GIMINIŲ IR DRAUGŲ, jei nenori komplikuoti santykių su vienais ar prarasti antrų.

8. Paatostogauk savaitę, JEI PASIJUTAI DAUG PROTINGESNIS UŽ KITUS – ir, tam jausmui nepraėjus – kuo greičiau KREIPKIS Į PSICHOLOGĄ: apaštalų ir neklystančių žmonės nemėgsta, ir pirmai progai pasitaikius stengiasi jiems pakenkti.

9. VERSLAS – ASMENYBĖS SAVIRAIŠKOS BŪDAS. Jeigu Tau kas nors gerai sekasi, ir toje srityje padarei viską, ką galėjai, neužmik ant laurų, o ieškok naujų veiklos sričių: įvairovė – išlikimo garantas ne tik gamtai.

10. Remkis profesionalais, bet neužmiršk, kad PUODUS LIPDO NE ŠVENTIEJI:
pozityviai mąstantis veržlus intelektualas gali labai greitai tapti geresniu darbuotoju nei pernelyg besibranginantis profesionalas.

11. JAUSK SAIKĄ: viena subine dviejų kėdžių neužsėsi, per pietus po du kepsnius nevalgysi, dviejuose namuose negyvensi, ir haremui Tavo sveikatos tikrai neužteks.
Laimė kaip ir nėštumas neturi nieko bendra su sąvokomis Daug ar Labai Daug.

http://www.verslobanga.lt/

One thought on “Verslininko kredo

  • 2010-06-12 at 4:44 pm
    Permalink

    waje 😀

Leave a Reply