Sėkmingas verslininkas

Sėkmingas verslininkas

Trys verslininkai, kurie vadinamąjį „biznį“ pradėjo vos ne vienu metu, sekėsi jiems nevienodai. Romas, Algis ir Jonas (vardai pakeisti). Romas atsidaręs savo firmą, maždaug prieš 10 metų, klesti, turi laimingą šeimą, ir visada turi pinigų, kai jam labiausiai jų reikia. Algis verčiasi kosmetikos verslu, panašiai kaip Avon, Oriflame, faberlic, jam sekasi kiek prasčiau ir nuolat pergyvena, kad neužtenka gaunamų pinigų iki mėnesio pabaigos ir nuolat pykstasi su žmona, na, o Jonas per viduriuką, jam nei sekasi, nei nesiseka, su savo šeima sutaria puikiai ir jo darbuotojai labai patenkinti, kad turi tokį „šefą“. Manau, kad šiuos trys vyrus skiria ne kas kita, kaip požiūris į gyvenimą, verslumą ir šeimą. Romas – akivaizdus laimėtojas, pozityviai mąstantis, turi daug teigiamų savybių, kurios labai reikalingos geram verslininkui. Algis – turi nepilnavertiškumo kompleksą, mano, kad aplinkybės lemia verslo sėkmę. O Jonas – turi visko ko reikia tikram verslininkui, nes darbuotojai jį labai gerbia, jo verslui, galbūt, trukdo sėkmė.

Visi šie vyrai turi bendrą veiklą – verslas, bet jo vadovavimui turi skirtingus verslininkystės pradmenis ir požiūrius į tai. Mano nuomone, svarbiausia, tai kaip tu manai, ar laimė priklauso nuo tavęs asmeniškai, ar tiki, jog išorinės aplinkybės lemia sėkmę. Manyčiau, jog tikėjimo stiprumas lemia, kiek tos aplinkybės iš tiesų veikia verslininkystės tęstinumą ir sėkmingumą.

Kadangi iš smulkmenų susideda gyvenimas, keisti ar lavinti mąstymą galima pradedant nuo mažų, tačiau labai svarbių dalykų.

Pirmiausia – tai įsiklausymas į savo emocijas ir vidinį balsą. Tam tereikia neignoruoti savo jausmų, pojūčių ir nuojautų. Mūsų pasąmonė kaupia patirtį daug geriau, nei galime įsivaizduoti, tad kodėl nepasinaudojus nuosavais turtais? Pasąmonė duoda mums informacijos apie galimus pavojus. Tad įsiklausant į vidinį balsą visada išgirsime ir pajausime, kai atsidursime teisingame kelyje.

Antras svarbus dalykas – nesumeluota pagarba sau. Gerbdami save, gerbsime ir partnerius, o, kaip žinia, kaip šauksime, taip ir atsilieps. Pavyzdžiui, jei jaudinatės atlikdamas kokį darbą, gal tam nerimui yra realus pagrindas? Tuomet reiktų jausmus ne slopinti, o išsiaiškinti, kas negerai. Rodydami pagarbą sau ir savo emocijoms, atrodysime ir elgsimės kaip suaugę, o ne kažko prašantys vaikai. Pozityvus savęs ir aplinkos vertinimas sudarys prielaidas tikrai sėkmei.

Vizualizacija. Psichologinio plano sudarymas, situacijos modeliavimas minimas neurolingvistiniame programavime. Žmogus sukuria planą ir jį „sužaidžia“ – įsivaizduoja, kaip siekia tikslų, su kokiomis kliūtimis susiduria, sukritikuoja savo veiksmus. Taip išvengiama klaidų, be to, žaidimas „nusėda“ mūsų pasąmonėje ir virsta patirtimi. Tad laikui atėjus, jaučiamės drąsiai, atsidūrę pažįstamoje situacijoje, žinome, kaip elgtis, nepabūgstame numatytų ar spontaniškų kliūčių. O juk kuo didesnis verslo įdirbis, tuo daugiau įžvalgos reikalauja verslininko žingsniai. Vizualizacija čia tiesiog nepamainoma.

Sėkmingas verslininkas, tai ne tik piniguotis. Tai pozityviai ir realiai mąstantis žmogus, turintis gerą, mėgiamą darbą, kuris užtikrina jo paties ir jo šeimos gerovę, nesutrikdydamas miego. Svarbu, kad suprastume, kad ne verslas būna sėkmingas – sėkmingi galime būti tik mes patys.

Parengė Olga G.

One thought on “Sėkmingas verslininkas

  • 2013-09-25 at 10:56 pm
    Permalink

    Kaip verslininkas, tai man ypatingai tadas labai patinka. Tikrai sekmingas zmogus, o puiki sekmes istorija rodo ir apie teisingai daromus sprendimus!

Leave a Reply