Lukas Geniušas – prestižinio konkurso laureatas

Lukas Geniušas

Tarptautinis Ginos Bachauer pianistų konkursas – tai vienas didžiausių ir prestižiškiausių muzikos konkursų JAV. Konkursas vyko Solt Leik Sityje. Lietuvis buvo apdovanotas G.Bachauer konkurso aukso medaliu ir 30 tūkst. dolerių premija. Taip pat Lukui Geniušui konkurso rengėjai suteiks studiją įrašų sesijai bei pasiūlys surengti JAV koncertų ir rečitalių.

G.Bachauer konkursą žino kiekvienas pianistas. Šio konkurso nugalėtojo laurai reiškia pripažinimą. Nė vienas lietuvių pianistas nebuvo pakilęs taip aukštai.

Konkurse dalyviai gali skambinti jų pačių pasirinktas programas, o vertinimo komisija tik prieš finalą išrenka geriausių šešetuką. L. Geniušas tarp lyderių buvo jauniausias. Finale lietuvis nugalėjo pianistus iš Kinijos, Japonijos ir Ukrainos.

Iš viso konkurse varžėsi 37 pianistai iš 17 šalių. Atranka buvo labai didelė ir sudėtinga. Žiuri dalyvius atrinko po perklausų įvairiose pasaulio šalyse, taip pat ištyrinėjo biografijas. Lukas iki to laiko jau buvo šešių tarptautinių konkursų Rusijoje, JAV, Škotijoje ir Italijoje laureatas.

One thought on “Lukas Geniušas – prestižinio konkurso laureatas

  • 2010-10-06 at 4:45 pm
    Permalink

    Sveikinimai Lukui, Šaunuolis!

Leave a Reply