Lietuvių projektas “Etaksi” nugalėjo tarptautiniame turnyre

taksi

Taksi iškvietimo internetu paslaugą “Etaksi” sukūrusi Lietuvos įmonė įveikė daugiau nei 100 konkurentų ir laimėjo “Global Startup challenge 2010” turnyrą, vykusį Lenkijoje, Ščecine. Didžiausią Lenkijos portalą “Filestube.com” valdančios bendrovės “Red Sky” ir Lenkijos verslininkų fondo rengiamo konkurso finaliniame etape lietuviai varžėsi su dar 7 Lenkijos atstovais. Turnyro nugalėtoja paskelbta lietuvių bendrovė “Oryo” taip pat buvo pakviesta savo projektą įgyvendinti Lenkijoje.

“Global Startup challenge 2010” konkursas skirtas jaunus interneto verslus sukūrusiems arba tik pradedantiems juos kurti būsimiesiems verslininkams. Paraiškas konkursui teikė daugiau nei 100 įmonių iš Lenkijos, Vokietijos ir kitų Europos šalių. Po du mėnesius trukusio finalinio etapo konkurso organizatoriai paskelbė 4 nugalėtojus, tarp jų ir “Etaksi” projektą.

Lenkijoje “Etaksi” paslauga veiks jau kitais metais

Lietuvos įmonė tapo viena iš 4 “Global Startup challenge 2010” dalyvių, pakviestų įgyvendinti konkurso metu sukurtus projektus. Taksi iškvietimo internetu paslaugą “Etaksi” Lenkijoje finansiškai rems projektu susidomėję ir sėkmingas perspektyvas įžvelgiantys Lenkijos verslininkų fondo atstovai – iš Europos Sąjungos fondų pagal “Pomenarus Seeds” programą jie vienam projektui skirs iki 200 tūkst. eurų. Papildomai projektą ketina remti ir bendrovė “Red Sky”, valdanti didžiausią Lenkijos portalą “Filestube.com”.

“Etaksi” paslauga Lenkijoje startuos jau kitais metais, o paruošiamieji darbai prasidės jau šį gruodį. “Kalbėsimės su Lenkijos taksi įmonėmis, ieškosime joms ir klientams geriausių sprendimų. Planuojame šią paslaugą pritaikyti ir išmaniesiems telefonams. Lietuvoje “Etaksi” paslauga sparčiai populiarėja, daugėja iškvietimų internetu svetainėje etaksi.lt, todėl tikimės, kad šią paslaugą palankiai priims ir lenkai”, – pasakojo įmonės “Oryo” vadovas Andrius Norkaitis.

Paslaugą populiarina patogumai

Pasak A.Norkaičio, pagrindiniai “Etaksi” paslaugos privalumai yra nemokamas ir greitas taksi iškvietimas. Skambutis trumpuoju numeriu taksi įmonėms vidutiniškai kainuoja apie 1 litą, o užsakant paslaugą internetu, iškvietimas yra nemokamas. Nors gali pasirodyti, kad iškvietimas internetu trunka ilgiau nei pokalbis telefonu, iš tikrųjų toks būdas yra greitesnis – užsakymą vienu metu gauna kelios taksi įmonės, o priima ta, kuri greičiausiai gali atsiųsti automobilį. Be to, klientas gali pasirinkti taksi įmonę, kuri siūlo palankiausias kainas ar teikia tik per šią sistemą taikomas nuolaidas.

Svarbus paslaugos privalumas yra saugumas. Klientas informuojamas trumpąja žinute, kada ir koks automobilis atvyks. “Palikęs automobilyje kokį nors daiktą, keleivis visuomet žinos, kokios įmonės ir kokiu automobiliu važiavo, todėl galės jį atgauti. Važiuojant tuo pačiu maršrutu antrą kartą, išsikviesti taksi prireiks tik dviejų paspaudimų kompiuteryje pele, be to, užsakant taksi internetu, iš anksto suskaičiuojama apytikslė kelionės kaina ir atstumas”, – paslaugos privalumus vardino A. Norkaitis.

Įsitvirtinti rinkoje padeda naujiems verslams skirtos paramos programos

“Etaksi” projektą Lietuvoje bendrovė “ORYO” vykdo naudodamasi korporacijos “Microsoft” verslo skatinimo programa “BizSpark”. Ši programa skirta visame pasaulyje interneto verslą pradedančioms įmonėms. “Mums kaip naujai susikūrusiai įmonei labai svarbi bet kuri parama, padedanti mažinti išlaidas ir greičiau įsitvirtinti rinkoje. Įsikūrėme Šiaurės miestelio technologijų parke, kur naujoms verslo įmonėms taikomos itin palankios sąlygos. Mūsų pagrindiniai darbo įrankiai – žinios, idėjos ir programinė įranga, tad galimybė už simbolinį mokestį naudotis visomis darbui reikalingomis “Microsoft” programomis tapo rimta paspirtimi,” – sakė A. Norkaitis.

“ORYO” sukurta “Etaksi” paslauga buvo apdovanota “Verslo plano turnyre” ir Vilniaus miesto savivaldybės konkurse “Verslauk”. Interneto konferencijoje “LOGIN 2010” įmonė taip pat gavo “Microsoft” įsteigtą sėkmingiausios metų “Spark” įmonės prizą už inovatyviausią metų interneto sprendimą Lietuvoje.

Leave a Reply