Lietuvių dizainerė Rita Kazokaitė Vokietijoje pelnė prestižinį „red dot” apdovanojimą

Rita Kazokaitė

Dizaino studijos „Pure&Soft” įkūrėja, rūbų dizainerė Rita Kazokaitė gavo prestižinį, dizaino Oskaru visame pasaulyje vadinamą, „red dot” dizaino apdovanojimą. Rita Kazokaitė  konkursui pateikė originalią drabužio koncepciją besilaukiančioms moterims.

Šio apdovanojimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai “red dot” apdovanojimai yra žinomi visame pasaulyje. Išskiriamos trys apdovanojimų kategorijos: komunikacijos dizaino, produktų dizaino ir dizaino koncepcijos.

Konkursui pateiktas idėjas vertino komisija, kurią sudarė nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš Singapūro, Australijos, Japonijos, Kinijos, Čilės, Korėjos, Vokietijos ir Belgijos. Darbai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus kriterijus: funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai, inovatyvumą  ir estetinį vaizdą.

Šių metų dizaino koncepcijos kategorijoje buvo pateikta daugiau nei 3000 paraiškų iš viso pasaulio. Konkursas suskirstytas į 19 dizaino kategorijų, iš jų vienoje (“Fashion”) komisija “red dot” ženklą suteikė ir lietuvei dizainerei.

“Man, kaip, ko gero, ir kiekvienam dizaineriui, “red dot” yra aukščiausias įvertinimas, koks tik gali būti. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudama šiame konkurse iš karto gavau apdovanojimą. Tai, be abejonės, didžiausias mano 8 metų darbo pramoninio rūbų dizaino srityje įvertinimas”, – sakė R. Kazokaitė.

“Dalyvauti “red dot” konkurse su drabužio koncepcija – visai kitoks uždavinys, nei dalyvauti mados konkursuose. Čia visai kiti vertinimo kriterijai ir keliami uždaviniai. Rūbas tampa nebe meno kūriniu, o dizaino objektu, kur daug svarbesnę reikšmę turi jo funkcija, ergonomiškumas ir jo aktualumas šių dienų vartotojams, ir tik po to viskas sujungiama į vientisą meninį pavidalą”, – teigė jaunoji Lietuvos dizainerė.

2002 m. Vilniaus dailės akademijoje baigusi kostiumo dizaino specialybę, R. Kazokaitė kuria drabužių kolekcijas, skirtas masinei gamybai. Daugiausiai ji specializuojasi sporto ir laisvalaikio drabužių dizaino srityje.

Rita Kazokaitė

Jos teigimu, šio drabužio konstravimo principas toks, kad jis yra lengvai reguliuojamas pagal didėjantį besilaukiančios moters pilvą. Drabužį galima vilkėti tiek prieš nėštumą, tiek po jo, todėl jo nereikia išmesti ar atiduoti kitai būsimai mamytei. Šią drabužio konstrukciją galima naudoti bet kokio stiliaus – sportiniams, laisvalaikio ar netgi vakariniams nėščiųjų rūbams. Idėja leidžia kurti patogius drabužius, kuriuos galima vilkėti ilgiau nei 9 mėnesius, o tai labai svarbu tiek finansiniu požiūriu, tiek tausojant gamtinius išteklius.

2007 m. “red dot” apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių dizaineriui Nauriui Kalinauskui už sukurtą minkštų baldų seriją LOGO.

Leave a Reply