Jonas Valančiūnas ir auksinė Lietuvos krepšinio komanda

Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė

Prieš pasaulio jaunimo (iki 19 metų) krepšinio čempionato finalą Serbijos ekipos vyriausiasis treneris Dejanas Mijatovičius teigė: „Lietuvos rinktinė yra stipriausia komanda šiose pirmenybėse. Žinau, kad lietuviai čia atvažiavo tik aukso. Tikimybė, kad finale nugalėsime mes – 1 procentas“. Ir jis buvo visiškai teisus !!

Kazio Maksvyčio auklėtiniai palaikomi tūkstantinės lietuvių aistruolių minios lemiamose rungtynėse Rygos arenoje rezultatu 85:67 (18:13, 21:19, 23:15, 23:20) nugalėjo Serbijos bendraamžius ir užkopė ant aukščiausios apdovanojimų pakylos.

Mūsų jaunieji krepšininkai padarė tai, ko niekam anksčiau padaryti nepavyko. Jono Valančiūno vedami devyniolikmečiai – ne tik dukart Europos, bet ir pasaulio čempionai.

„Sirgaliai lėmė jei ne 50, tai bent 40 procentų mūsų pergalės šį vakarą. Mums liko tik pribaigti varžovus. Mes buvome pasiruošę tokioms sunkioms rungtynėms, todėl visus klaustukus išsprendėme ketvirtajame kėlinyje“, – žurnalistams sakė 36 taškus ir 46 naudingumo balus surinkęs J.Valančiūnas.  Be keitimų žaidęs vidurio puolėjas buvo vienas iniciatorių įspūdingo Lietuvos ekipos spurto 18:3 trečiojo kėlinio pabaigoje, po kurio mūsiškiai iki pat rungtynių pabaigos išsaugojo dviženklę persvarą. J.Valančiūnas buvo išrinktas į simbolinį penketą bei tapo naudingiausiu čempionato žaidėju.

Jonas Valanciunas

LIETUVOS RINKTINĖ

Vyr. treneris — Kazys Maksvytis
Treneris — Robertas Giedraitis
Treneris — Egidijus Vasiliauskas
Fizinio rengimo treneris — Deividas Rinkevičius
Gydytojas — Alvydas Vainauskas
Komandos vadovas — Dainius Čiuprinskas

Žaidėjai

Vytenis Čižauskas
Renaldas Simanavičius
Rokas Giedraitis
Dovydas Redikas
Deividas Pukis
Edgaras Ulanovas
Arnas Butkevičius
Rolandas Jakštas
Tautvydas Sabonis
Žygimantas Skučas
Jonas Valančiūnas
Egidijus Mockevičius

Leave a Reply