Eurovizijos konkurse – Evelina Sašenko

Evelina Sašenko

„Eurovizijos“ dainų konkursas (angl. Eurovision Song Contest) – kasmetinis dainų konkursas, kuriame varžosi dainininkai iš visų Europos valstybių.

Eurovizija pradėta rengti nuo 1956 m. Konkurso idėja kilo, kai Europos transliuotojų sąjungos komiteto posėdyje Marcelis Bezençonas pasiūlė surengti tarptautinį dainų konkursą, kurį vienu metu transliuotų įvairių šalių televizijos. Nutarta, kad kiekvienos šalies nacionalinės televizijos užduotis yra atrinkti atlikėją ar grupę bei vieną dainą galinčią atstovauti savo šaliai šiame konkurse. 55 metus gyvuojantis „Eurovizijos“ dainų konkursas  tapo vienu iš populiariausių renginių ne tik Europoje, bet visame pasaulyje. Šiuo metu konkursą galima stebėti ne tik televizijos ekranuose, bet ir internetu.

Pirmasis konkursas įvyko Lugane, Šveicarijoje, 1956 m. gegužės 24 d. Tuomet septynios šalys pristatė po dvi dainas. Tai buvo vienintelis atvejis, kai vienai šaliai atstovavo daugiau, nei viena daina. Konkursą laimėjo šeimininkų atstovė Lys Assia. Nuo 1957 m. kiekvienai šaliai atstovaudavo po vieną dainą.

Konkurso organizatoriai nėra nustatę taisyklių kaip turi būti organizuojami nacionaliniai atrankos konkursai.

Visos grupės ar pavieniai atlikėjai „Eurovizijos“ finaliniame konkurso etape „gyvai“ atlieka savo dainą. Konkurso žiūrovai turi teisę balsuoti už jiems patikusią kitos valstybės dainą (už savo šalies atlikėjus balsuoti neleidžiama). Po visų konkurso dalyvių pasirodymo kiekvienos valstybės atstovas paskelbia už ką balsavo jo atstovaujama valstybė. Daugiausia žiūrovų simpatijų ir balsų surinkusi valstybė tampa konkurso nugalėtoja ir gauną teisę kitais metais rengti finalinį konkursą.

Lietuva Eurovizijos dainų konkurse dalyvavo 11 kartų. Debiutavo 1994 metais. Aukščiausias rezultatas – šeštoji vieta 2006 metais, kurią pasiekė grupė LT United su daina „We are the winners“.

Šiais metais Lietuvai Eurovizijos dainų konkurse atstovauja dainininkė Evelina Sašenko. Vokietijos Diuseldorfo mieste bendraudama su žurnalistais atlikėja kalbėjo, kad tai vienas didžiausių įvykių jos gyvenime. Evelina atsakydama į klausimą apie dainos tinkamumą konkursui sakė: „Ne, aš nebijau, kad daina per sunki šiam renginiui. Eurovizija yra dainos ir dainavimo konkursas, taigi jo esmė – balsas ir daina. Šou ar cirkas antroj eilėj“.

Evelina Sašenko – šešiskart „Dainų dainelė“ laureatė. Dalyvavo LTV muzikiniame projekte „Triumfo arka“ (2009 m.), LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai“ (2011 m.), 2010, 2011 m. nacionalinėse Eurovizijos atrankose ir kt. projektuose.

Leave a Reply