Aukščiausi apdovanojimai iš pasaulinės geografijos olimpiados

Geografijos olimpiada 2010Taivano sostinėje Taipėjuje vykusioje VIII-ojoje pasaulinėje geografijos olimpiadoje mūsų šalies atstovai iškovojo vieną aukso ir vieną sidabro medalį, o absoliučioje įskaitoje užėmė ketvirtą komandinę vietą.

Aukso medalį geografijos olimpiadoje pelnė Vilniaus licėjaus mokinys Adomas Pilinkus (mokytoja Jolita Milaknienė). Sidabro medalį laimėjo Vilkaviškio Aušros gimnazijos mokinys Rokas Danilevičius (mokytoja Regina Jašinskienė). Mantas Kasnauskas iš Šilutės Vydūno gimnazijos ir Monika Ulytė iš Vilniaus licėjaus, surinkę taip pat nemažai taškų, liko per plauką už bronzos medalio ribos. Komandai vadovavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos pirmininkas Rytas Šalna ir Vilniaus „Vingio“ vidurinės mokyklos mokytojas ekspertas Georgijus Sapožnikovas.

Aštuntojoje pasaulinėje geografijos olimpiadoje dalyvavo 27 valstybių komandos – daugiau kaip 100 dalyvių iš 5 žemynų. Pasaulinės geografijos olimpiados vyksta kas dveji metai, joje dalyvaujančių šalių skaičius kaskart didėja.