Apdovanotos stipriausios, kūrybingiausios, aktyviausios bendruomenės

bendruomenė

Iškilmingame renginyje Vilniaus rotušėje buvo apdovanotos trys stipriausios, kūrybingiausios, aktyviausios, reikšmingų rezultatų pasiekusios bendruomenės, kurios iš devynių finalininkių buvo išrinktos bendru konkurso komisijos ir portalo www.lrt.lt lankytojų vertinimu. Visos trys laimėtojos – iš Žemaitijos regiono. Jos apdovanotos atminimo dovanomis ir konkurso partnerio bendrovės “Omnitel” įsteigtomis 10 tūkst. litų premijomis.

“Tikėjome laisve prieš šimtą metų, prieš dvidešimt, tikime ja ir dabar. Tai įrodė ir aktyvus Jūsų dalyvavimas šiame konkurse. Nuoširdžiai dėkoju Jums, kad esate ne tik mūsų pasididžiavimas, bet ir mūsų visuomenės, valstybės pagrindas. Bendraukite, burkitės, kurkite vieningą Lietuvą”, – sveikindamas konkurso “Tikime laisve” laimėtojas ir įteikdamas apdovanojimus kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

“Tokios iniciatyvos kaip “Tikime laisve” yra puiki proga pagerbti ir paskatinti aktyvius ir pilietiškus žmones, kurie nėra abejingi, apatiški ir ryžtasi vykdyti visuomenei naudingą veiklą pačiomis įvairiausiomis formomis. Linkiu, kad “Tikime laisve” idėja gyvuotų toliau ir sulauktų dar daugiau palaikančiųjų”, – sakė bendrovės “Omnitel” prezidentas Antanas Zabulis.

Nominacijoje “Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui” laimėjo Kelmės raj. Budraičių bendruomenė, įkūrusi ekologiškų produktų perdirbimo nepelno įmonę, padėjusią spręsti jaunų šeimų nedarbo problemą regione, organizuojanti Žemaitijos krašto literatų sueigą “Prozos aruodai”, turinti “Budraičių trijų kartų namus”, kuriuose vyksta kultūriniai renginiai vaikams, jaunimui ir suaugusiems, susirinkimai, sporto varžybos, šventės, planuojanti įrengti biblioteką, plėsti savo veiklą.

Nominacijoje “Už tautinės savimonės puoselėjimą” laimėjo Skuodo raj. Mosėdžio seniūnijos bendruomenė, gyvuojanti jau dešimtmetį. Ši bendruomenė vykdo tęstinį projektą “Išsaugokime savo senolių praeitį ateities kartoms”, kurio metu yra renkama seniūnijos kaimų istorija. Bendruomenė įgyvendina projektus jaunimui, skirtus narkomanijos, alkoholizmo ir nusikalstamumo prevencijai, profesijos pasirinkimui. Bendruomenės taryba organizuoja akcijas padėti neįgaliesiems, socialiai remtiniems asmenims, našlaičiams, susirinkimuose svarstomi asocialūs asmenys.

„Mes esame paprasti kaimo žmonės, bet taip džiaugiamės tuo įvertinimu, kad net žodžių trūksta. Mums tai didžiausi šventė, dešimties metų įvertinimas“, – kalbėjo Mosėdžio seniūnijos bendruomenės pirmininkė Bronė Laureckienė.

Klaipėdos miesto chorinė bendrija “Aukuras” paskelbta laimėtoja nominacijoje “Už kūrybiškumo ugdymą, kultūros tradicijų išsaugojimą ir sklaidą”. Bendruomenė, veikianti jau daugiau nei 20 metų, rūpinasi suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo chorų, vokalinių ansamblių veikla, rengia koncertus, konkursus, dainų šventes ir festivalius, konferencijas, rūpinasi chorinės muzikos literatūros bei natų leidyba, skleidžia chorinę kultūrą Lietuvoje ir pasaulyje. Bendrijos iniciatyva Klaipėdos Vasaros estrados parke įrengta kompozitorių alėja. Vienas svarbiausių Bendrijos tradicinių renginių – Stasio Šimkaus tarptautinis chorų konkursas.

„Mūsų bendruomenė iš pirmo žvilgsnio specifinė, tačiau tai yra tie patys Lietuvos žmonės. Vardan Lietuvos gyvenam, dirbam. Džiaugiamės, kad mūsų darbas liko pastebėtas“, – sakė „Aukuro“ tarybos pirmininkas Algirdas Šumskis.

Nacionalinis bendruomenių konkursas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečiui paminėti, prasidėjo šių metų kovo mėnesį. Dalyvauti konkurse buvo kviečiamos visos Lietuvos bendruomenės, pilietinės santalkos grupės. Iš daugiau nei 90 dalyvių komisija atrinko 9 finalininkes.

Konkurse dalyvauti norą išreiškė tiek didelės, 800 narių turinčios, tiek mažos, kelias dešimtis žmonių jungiančios bendruomenės. Aktyviausios buvo Kauno rajono bendruomenės, atsiuntusios 7 paraiškas, nedaug atsiliko Vilniaus miesto – 6 paraiškos ir Zarasų rajono bendruomenės – 5 paraiškos. Daugiausia projektų – 52 – pretendavo į nominaciją “už kūrybiškumo ugdymą, kultūros tradicijų išsaugojimą ir sklaidą”.

Vertinimo komisijos nariai: poetas Marcelijus Martinaitis, kunigas Ričardas Doveika, politologas Antanas Kulakauskas, poetas, prozininkas Vytautas V. Landsbergis, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė, Lietuvos žurnalistų sąjungos tinklalapio redaktorė Erika Sraigytė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Guoda Burokienė, taip pat valstybės institucijų atstovai.

Konkursą organizavo Lietuvos liaudies kultūros centras. Partneriai – Europos Sąjungos parama, apdovanojimus konkursui įsteigusi telekomunikacijų bendrovė “Omnitel”, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Konkurso globėjas – Ministras Pirmininkas A. Kubilius.

One thought on “Apdovanotos stipriausios, kūrybingiausios, aktyviausios bendruomenės

  • 2010-10-29 at 11:55 am
    Permalink

    O kaip fainai, kad apdovanojami tokie žmonės. Žiūrėjau kelis reportažus apie konkurse dalyvaujančias bendruomenes, tai buvau sužavėtas, kiek žmonės gali nuveikti, kai dirba kartu ir vieni kitiems padeda.

Leave a Reply